FAST800. Rewolucyjny program żywieniowy oparty na okresowych postach

Kolejna książka Michaela Mosleya. Tym razem autor proponuje cykliczne ograniczanie kalorii, dzięki któremu nie tylko szybko (i zdrowo!) można stracić na wadze, ale i uniknąć efektu jojo.

O czym jest Fast 800?

Na potrzeby książki Fast 800 autor przeprowadził (jak to zwykle robi) eksperyment na sobie - przytył kilka kilogramów, a potem z pomocą okresowych postów powrócił do swojej wagi, bez efektu jojo.
Mosley przekonuje, że szybka utrata wagi ze stałym efektem jest możliwa. W swojej książce zamieścił również wiele przepisów oraz gotowe jadłospisy.

Etap pierwszy zakłada spożywanie 800 kalorii dziennie przez minimum 2 tygodnie.

Drugi etap to działanie w trybie 5 : 2, czyli przez 5 dni odżywiamy się zwyczajnie (zdrowo!), a przez kolejne 2 - ograniczamy kalorie do 800 dziennie.

Ostatni etap to okresowe powroty do zmniejszonej dawki kalorii, by utrzymać uzyskaną wagę

Fast 800 zawiera opis diety - zdrowej i popartej badaniami.

Autor:

Michael Mosley
Studiował medycynę, bo chciał zostać psychiatrą. Porzucił jednak te plany na rzecz telewizji. Wkrótce po studiach rozpoczął pracę w BBC jako dziennikarz naukowy, producent oraz - co przyniosło mu największą sławę i wiele nagród - prezenter programów medycznych.
W 2012 spopularyzował dietę 5:2, która została opisana w książce Fast 800 opartą na krótkotrwałych postach. Jest autorem książek poświęconych odżywianiu i wpływie diety na stan zdrowia.

 

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Dania główne Pikantne goujons z kurczaka

Propozycja na przekąskę lub danie główne, które można podać z frytkami lub ry...

Odsłon: 14401

15 min
11
Desery Tarta borówkowa

Tarta borówkowa na kruchym cieście z przepysznym i delikatnym kremem patissie...

Odsłon: 572

>60 min
7
15 min
3

Polecane artykuły

Informacje Najpyszniejsze ciasta ze świeżymi morelami i brzoskwiniami. Koleżanki będą brać przepisy

Świeże owoce zawsze dodają wypiekom wyjątkowego smaku i aromatu, a połączenie moreli i brzoskwiń to prawdziwy hit w letnich ciastach. Jeśli szukasz...

1
Informacje Pomysły na morele. Zrób dżem, powidła, konfiturę i kiszone morele

Sezon morelowy to czas, kiedy ogród cieszy nas bogactwem słodkich owoców, które proszą się o kreatywne wykorzystanie. Od tradycyjnych dżemów i powi...

3
Informacje Pieczonki, duszonki, a może prażonki? Oto genialne potrawy z żeliwnego kociołka

Miłośnicy posiłków na świeżym powietrzu z pewnością zgodzą się z opinią, że jedzenie na łonie natury smakuje najlepiej. Dodatkowo ogniskowa atmosfe...

1
Informacje 6 pomysłów na obiad z ogniska. Tak pysznego smaku się nie zapomina

Jednym z najlepszych wspomnień wielu Polaków są wakacyjne ogniska, organizowane przez rodzinę czy podczas kolonii. Podawano wtedy pieczone kiełbask...

3