Do góry

Książki

FAST800. Rewolucyjny program żywieniowy oparty na okresowych postach

Kolejna książka Michaela Mosleya. Tym razem autor proponuje cykliczne ograniczanie kalorii, dzięki któremu nie tylko szybko (i zdrowo!) można stracić na wadze, ale i uniknąć efektu jojo.

O czym jest Fast 800?

Na potrzeby książki Fast 800 autor przeprowadził (jak to zwykle robi) eksperyment na sobie - przytył kilka kilogramów, a potem z pomocą okresowych postów powrócił do swojej wagi, bez efektu jojo.
Mosley przekonuje, że szybka utrata wagi ze stałym efektem jest możliwa. W swojej książce zamieścił również wiele przepisów oraz gotowe jadłospisy.

Etap pierwszy zakłada spożywanie 800 kalorii dziennie przez minimum 2 tygodnie.

Drugi etap to działanie w trybie 5 : 2, czyli przez 5 dni odżywiamy się zwyczajnie (zdrowo!), a przez kolejne 2 - ograniczamy kalorie do 800 dziennie.

Ostatni etap to okresowe powroty do zmniejszonej dawki kalorii, by utrzymać uzyskaną wagę

Fast 800 zawiera opis diety - zdrowej i popartej badaniami.

Autor:

Michael Mosley
Studiował medycynę, bo chciał zostać psychiatrą. Porzucił jednak te plany na rzecz telewizji. Wkrótce po studiach rozpoczął pracę w BBC jako dziennikarz naukowy, producent oraz - co przyniosło mu największą sławę i wiele nagród - prezenter programów medycznych.
W 2012 spopularyzował dietę 5:2, która została opisana w książce Fast 800 opartą na krótkotrwałych postach. Jest autorem książek poświęconych odżywianiu i wpływie diety na stan zdrowia.

 

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń