Do góry

Newsy

Woda z cytryną - dlaczego warto ją pić?

Picie odpowiedniej ilości wody to bardzo dobry nawyk. Warto sięgnąć po nią zwłaszcza rano. Okazuje się bowiem, że szklanka o poranku ma zaskakujący wpływ na nasz organizm.

Fot. 123RF/Picsel

Naukowcy alarmują, że ponad 90% Polaków pije za mało wody, a co dziesiąty z nas nie pije jej w ogóle! Jest to bardzo niepokojące zjawisko, które może mieć zgubny wpływ na nasz organizm. Pierwsze objawy odwodnienia bywają przez nas bardzo często ignorowane, tymczasem jest to bardzo niebezpieczny stan, który może zagrażać naszemu zdrowiu. Badania wskazują, że nawet jednoprocentowy spadek ilości wody w organizmie jest odczuwalny, alarmujące objawy pojawiają się, gdy wskaźnik ten przekroczy 3% masy ciała z kolei dziesięcioprocentowy ubytek wody może bezpośrednio zagrażać naszemu życiu.

Średnie zapotrzebowanie na płyny wynosi ok. 2 litrów w przypadku kobiet i pół litra więcej w przypadku mężczyzn. Przez wzgląd na nasze zdrowie, warto przestrzegać tych zasad. Czy istnieją jednak określone pory dnia, w których picie wody wpływa na nas lepiej? Okazuje się, że tak!

W ostatnim czasie niezwykle popularnym stało się picie ciepłej wody o poranku. Bardzo często zaleca się również dodawanie do niej np. cytryny, imbiru i mięty. Ile w tym prawdy? Co może stać się z naszym ciałem po dłuższym czasie stosowania tej metody?


1. Zaczniesz szybciej chudnąć

Picie ciepłej wody cytryną o poranku jest również polecane jako jeden z najskuteczniejszych sposobów na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Warto jednak podchodzić do tych rewelacji z pewnym dystansem - taki napój sam w sobie nas nie odchudzi, jednak może stać się doskonałym dodatkiem do każdej diety. Dlaczego? Chociażby ze względu na to, że woda z cytryną pobudza nasz metabolizm do szybszej pracy. Ponadto, ma ona działanie oczyszczające i pomaga szybko usunąć toksyny z organizmu.

Pobierz aplikację smaker

Następna strona >>

1 2 3 4 5

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (1)

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń