Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Przepyszne ciasto z gorzką czekoladą i czereśniami. Bardzo proste do wykonania. Polecam :)
Chrupiące grzanki, soczysty kurczak, świeża sałata i prosty domowy sos. Ta we...
Odsłon: 32
Przygotowanie ogórków małosolnych to obowiązkowy punkt w sezonie ogórkowym.
Odsłon: 80
Dzisiaj nadzienie serowe , które uwielbiam w naleśnikach. Polecam
Odsłon: 22605
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 220
Chrupiące grzanki, soczysty kurczak, świeża sałata i prosty domowy sos. Ta we...
Odsłon: 32
Przygotowanie ogórków małosolnych to obowiązkowy punkt w sezonie ogórkowym.
Odsłon: 80
Dzisiaj nadzienie serowe , które uwielbiam w naleśnikach. Polecam
Odsłon: 22605
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 220
Składniki
Czekoladę połamać na kawałki, roztopić w kąpieli wodnej. Dodać pokrojone w kostkę masło, dokładnie wymieszać, zostawić do ostygnięcia.
Jajka wraz z cukrem i esencją waniliową ubić mikserem na puszystą masę.
Do masy jajecznej stopniowo wlewać ostudzoną czekoladę. Na koniec dodać przesianą mąkę i proszek do pieczenia, wymieszać.
Tortownicę o średnicy 20 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Ciasto przełożyć do formy, wyrównać szpatułką. Na wierzchu ułożyć czereśnie.
Piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez około 40 minut. Zostawić do ostygnięcia. Przed podaniem posypać cukrem pudrem.