Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
            Wspaniałe cisto bez pieczenia z masą kawową z mlekiem w proszku i serkami homogenizowanymi, z masą czekoladową i galaretką
        
        
        
            
            wiem, wiem, przepisow jest tysiace, ale mysle ze ten jest wart uwagi :) nales...
Odsłon: 231744
            Ciasto z kremem serowym i jagodami. Wspaniałe ciasto z pysznym kremem serowy...
Odsłon: 4955
            To najlepsze rogaliki, które możesz zrobić w domu. Ciasto jest puszyste i zac...
Odsłon: 36334
            
            wiem, wiem, przepisow jest tysiace, ale mysle ze ten jest wart uwagi :) nales...
Odsłon: 231744
            Ciasto z kremem serowym i jagodami. Wspaniałe ciasto z pysznym kremem serowy...
Odsłon: 4955
            To najlepsze rogaliki, które możesz zrobić w domu. Ciasto jest puszyste i zac...
Odsłon: 36334
        
        
                Składniki
Dno blaszki wykładamy herbatnikami (mi weszło 15 sztuk na jedną warstwę) Do garnka dajemy 2 szklanki mleka, masło, cukier i cukier waniliowy-stawiamy na gazie, podgrzewamy do rozpuszczenia masła i zagotowania. W osobnej misce mieszamy 1 szkl mleka, 2 budynie czekoladowe, kakao i mąkę. Wylewamy na gotujace się mleko i dokładnie mieszamy do zgęstnienia. Gorąca masę wykładamy na herbatniki, delikatnie wyrównujemy i przykrywamy drugą warstwą herbatników. Odstawiamy do wystygnięcia.
MASA KAWOWA ***masło, serki powinny być w temperaturze pokojowej Do miski dajemy masło i cukier puder-ucieramy na puch, dodajemy mleko w proszku i serki i miksujemy na gładką masę. Następnie dodajemy kawę i miksujemy. ***jeśli masa się zważy, choć nie powinna, można ją uratować dając na chwilę do mikrofali i lekko podgrzać i potem dokładnie zmiksować. Do miski dajemy 125ml gorącej wody i żelatynę-mieszamy do ostygnięcia i dodajemy do masy. Dokładnie miksujemy na najwyższych obrotach. Masę wykładamy na herbatniki.
Ciasto dajemy do lodówki by masa stężała. Następnie 2 galaretki pomarańczowe rozpuszczamy w 750ml wrzątku. Gdy ostygną odlewamy trochę do miski i maczamy w niej biszkopty i układamy na stężałej masie.
Gdy reszta galaretki będzie lekko tężejąca wykładamy ją na ciasto. Ciasto powinno postać w lodówce najlepiej całą noc.
I gotowe. Ciasto jest po prostu wspaniałe. Smakuje wspaniale,smak czekolady, kawy idealnie współgra. Ciasto pięknie wygląda i bardzo Wam je polecam :)