Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 104
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 162
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2649
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1080
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 104
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 162
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2649
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1080
Składniki
Wszystkie składniki na ciasto wrzucamy do miski i bardzo dokładnie wyrabiamy. Ciasto dzielimy na 3 części i wałkujemy tak aby wyłożyć dno foremki. Ciasto pieczemy przez ok 20min tak aby było dobrze upieczone, w piekarniku nagrzanym na 180 stopni, góra-dół. W ten sposób musimy uzyskać 3 blaty upieczonego i ostudzonego ciasta.
Mleko z grysikiem ugotować i przestudzić. Masło utrzeć z cukrem na puch i dodawać stopniowo ostudzony grysik tak aby nie było grudek.
Na dół foremki dajemy pierwszy blat ciasta, smarujemy go warstwą grysiku. Na grysik nakładamy powidło i przykrywamy drugim blatem. Znowu smarujemy grysikiem i powidłami i przykrywamy trzecim blatem. Polewamy całość polewą czekoladową zrobioną według instrukcji na opakowaniu. Ciasto zostawić najlepiej na dwa dni aby zmiękło.