Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Smaczne ciasto z wyczuwalnymi orzechami podczas jedzenia oraz aromatyczną pianką z musem gruszkowym
Zawsze to miło spędzić czas z przyjaciółmi. Ayran - napój na bazie jogurtu z...
Odsłon: 1308
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1262
Zawsze to miło spędzić czas z przyjaciółmi. Ayran - napój na bazie jogurtu z...
Odsłon: 1308
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1262
Składniki
Białka oddzielić od żółtek.Białka ubić na sztywną pianę stopniowo dodając cukier.Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia.Żółtka ubić. Białka ,żółtka ,mąka wymieszać na koniec dodać orzechy.wszystko delikatnie wymieszać.Piekarnik rozgrzać do 180 stopni.Blaszkę 25x36 wyłożyć papierem do pieczenia,wyłożyć przygotowane ciasto ,wstawić do piekarnika, piec 25 min lub do suchego patyczka.
Galaretki rozpuścić w 2 szklankach gorącej gotowanej wody.Gruszki obrać usunąć ze środka ziarenka ,zblendować.Gdy galaretka zacznie krzepnąć ubić na sztywno śmietanę stopniowo dodając galaretkę i mus gruszkowy.
Wystudzone ciasto podzielić na połowę.
Na spód ciasta wyłożyć przygotowaną piankę gruszkową, przykryć drugą połową.
Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, posmarować wierzch ciasta i posypać wiórkami kokosowymi.