Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Czy pięknie prezentujące się ciasta muszą być trudne w przygotowaniu? Nic z tych rzeczy. Przetestuj przepis na roladę "Czarny las" i przekonaj się, jak łatwo można wyczarować to ciasto, które będzie wyglądać niczym dzieło mistrzów cukiernictwa.
Niezwykle puszyste kotlety mielone z łopatki zanurzone w maślanych pieczarkac...
Odsłon: 413
Przepis dnia
Przepyszne wafle orzechowe to kwintesencja dzieciństwa :) Całe do zakochania :)
Odsłon: 6614
W czasach przed maszynkami do mielenia, wszystkie kotlety były ręcznie siekan...
Odsłon: 168
Niezwykle puszyste kotlety mielone z łopatki zanurzone w maślanych pieczarkac...
Odsłon: 413
Przepis dnia
Przepyszne wafle orzechowe to kwintesencja dzieciństwa :) Całe do zakochania :)
Odsłon: 6614
W czasach przed maszynkami do mielenia, wszystkie kotlety były ręcznie siekan...
Odsłon: 168
Składniki
Oddziel żółtka od białek. Białka zmiksuj na gładką masę i stopniowo dodawaj cukier. Zmiksuj na najwyższych obrotach. Mąkę przesiej z proszkiem i kakao. Do białek dodawaj pojedynczo żółtka i delikatnie wymieszaj. Wsyp mąkę i znowu wymieszaj. Sporą blachę wyłóż papierem do pieczenia. Wyłóż ciasto i wyrównaj. Piecz ok. 12 minut w 180 stopniach (góra - dół). Po upieczeniu wyjmij razem z papierem. Zwiń ciasto w rulon wzdłuż dłuższego boku (razem z papierem) i zostaw do wystudzenia.
Zrób krem - zmiksuj śmietankę z serkiem i cukrem. Masa musi być gęsta i puszysta.
Rozwiń wystudzony biszkopt i odklej papier. Możesz nieco nasączyć biszkopt, ale nie jest to konieczne. Nałóż krem zostawiając ok. 2 cm wolnego brzegu. Zostaw ok. 1/3 kremu do dekoracji wierzchu. Nałóż wiśnie bliżej wolnego brzegu. Zwiń roladę i zawiń w folię spożywczą. Potrzymaj w lodówce min. godzinę. Przed podaniem delikatnie odwiń, wyłóż na talerz, posmaruj kremem, posyp czekoladą i ozdób wiśniami i bitą śmietaną. Wierzch ciasta możesz też obsypać płatkami czekolady.