Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Z reguły nie przepadam za surową rybą chyba, że jest wędzona. Ale smakuje mi sushi więc musiałe sam sobie zrobić ale bez surowej ryby. I właśnie to prezentuje w dzisiejszym przepisie.
Składniki
Zaczynamy naszą podróż od ugotowania ryżu wg przepisu. Warto jest poczytać na ten temat bo jest to ważny proces w robieniu sushi. Jeśli już mamy ugotowany ryż i wystudzony to polewamy ryż octem ryżowymy i mieszamy w delikatny sposób.
Następnie przygotowujemy składniki a zwłaszcza marchewkę. Wlewamy ocet do garnka wsypujemy cukier obieramy marchewkę i kroimy cienkie paski. Wrzucamy do octu i gotujemy do miękkości. Jak jest już miękawa to odstawiamy do wystygnięcia.
Na matę bambusową kładziemy płatek alg morskich, moczymy ręce w wodzie i kładziemy ryż na algę jak na zdjęciu.
Na rozłożony ryż kładziemy różne dodatki u mnie to ogórek, paluszki krabowe marynowany imbir. Na palec kładziemy wasabi i smarujemy wzdłuż składników. Powoli zawijamy wykorzystując bambusową matę.
I tak wygląda nasza rolka .
Powtarzamy tę czynność do wykorzystania wszystkich składników. U mnie z 2 szklanek ryżu wyszło 7 rolek sushi. Te nazywają się Hosomaki. W następnym przepisie pokarzę jak się robi Uramaki gdzie ryż znajduje się na zewnątrz.
Te danie jest bardzo wdzięczne ponieważ możemy różnie go ciąć i podawać jak na załączonym zdjęciu oraz tak jak na zdjęciu profilowym. Jeśli się podoba to zapraszam gotowania i komentowania. Życzę smacznego