Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pierożki inspirowane pielmieni i kołdunami i chinkali. Po ugryzieniu pierożka wypływa aromatyczny rosołek tylko trzeba chwilę poczekać aby się nie poparzyć.
wałek, tarka do starcia cebuli i czosnku
Mule w białym winie z wyraźną nutą czosnku to idealne danie na romantyczną ko...
Odsłon: 1197
Mule w białym winie z wyraźną nutą czosnku to idealne danie na romantyczną ko...
Odsłon: 1197
Składniki
Ciasto: tym razem dokładnie zapisałam proporcje. Na stolnice wysypuje się mąkę, Podlewa olejem i sieka się i miesza mąkę nożem, to samo z gorącą wodą, i to samo z jajem. Zagarnia się ciasto i wyrabia- zawsze można podsypać mąką lub dolać wody. Ciasto zostawia się przykryte miską.
Zamarzył mi się farsz jak do chinkali. Więc potrzeba dużo przypraw i wody, tyle ile weźmie.
Gotowe. Ciasto wałkuje się partiami i wykrawa kwadraty. Ważne jest aby przy mokrym farszu zagięcie w pierożkach było do góry, inaczej farsz rozlepi łączenie.
Pierożki najlepiej gotować od razu, około 12 minut aby podwójne łączenie ani farsz nie były surowe. Podałam ze skwarkami z tłustego wędzonego boczku.
Smacznego :)