Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Kurcze! Już dawno nie jadłem nic równie pysznego, jak to kultowe danie kuchni łemkowskiej. Oczywiście, że do takiego zestawu idealnie pasuje nasz narodowy schaboszczak, ale kto by się przejmował jego brakiem w tak świetnym składzie, jakim są ziemniaki i zasmażana kapusta. Po więcej łemkowskich smaków sięgajcie do książki Kuchnia Łemkowska z Ropek Grażyny Betlej-Furman. Póki co, zachęcam do wypróbowania przepisu. Arek Gie
Kiedy masz ochotę na coś obłędnie pysznego, a lodówka świeci pustkami – ten m...
Odsłon: 14
Kiedy masz ochotę na coś obłędnie pysznego, a lodówka świeci pustkami – ten m...
Odsłon: 14
Składniki
Kapustę zalewamy zimną wodą tak, by była przykryta. Dodajemy ziele angielskie, liście laurowe i kminek mielony. Gotujemy trzy kwadranse.
Cztery łyżki masła roztapiamy na patelni, dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek, chwilę przysmażamy (max. 2 minuty), wsypujemy mąkę. Mieszamy do momentu przyrumienienia mąki, wlewamy pół szklanki (125 ml) zimnej wody. Szybko rozrabiamy i wlewamy do kapusty, dokładnie z nią łącząc. Ponownie zagotowujemy, doprawiając do smaku solą, cukrem i pieprzem.
Ziemniaki obieramy, gotujemy w osolonym wrzątku, ugniatamy na puree, dodając w trakcie masło i mleko.
Cebule obieramy, kroimy w piórka, smażymy na maśle z ziarnami kminku.
Na talerzu układamy ziemniaki, obkładamy zasmażaną kapustą, okraszamy przyrumienioną cebulką.