Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Przepis dnia: 14-04-2013
pyszny sposób na wykorzystanie białek pozostałych z innych wypieków :-)
Szybka przekąska ze świeżą figą,której zalety zdrowotne są nieocenione :)
Odsłon: 9580
Lekko kwaskowy, zimny napój z rabarbaru to doskonały wybór na upalne dni. Świ...
Odsłon: 30
Szybka przekąska ze świeżą figą,której zalety zdrowotne są nieocenione :)
Odsłon: 9580
Lekko kwaskowy, zimny napój z rabarbaru to doskonały wybór na upalne dni. Świ...
Odsłon: 30
Składniki
Ciasto: Białka ze szczyptą soli ubić na sztywno, do piany powoli dodawać cukier puder, nadal ucierając. Następnie mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Zmniejszyć obroty miksera i dodawać mak oraz wiórki. Przełozyć ciasto na wyłożoną papierem do pieczenia dużą blachę z piekarnika i piec w temp. 200 stopni C. przez ok 15-20 minut. Ja piekłam za długo i pozniej przez to miałam problem ze zwijaniem rolady, bo ciasto było zbyt spieczone. Ciasto po wyjęciu z piekarnika przełozyć na wilgotną ściereczkę, papierem do góry. Zdjąć papier i delikatnie zwinąć roladę, odstawić.
Krem: Ugotowac budyń, gdy będzie gęstniał dodać margarynę, wymieszać. Rozwinąć roladę i posmarować ją kremem. Delikatnie zawinąć i owinąć folia spozywczą, wstawić najlepiej na noc do lodówki. Przed podaniem mozna posypać cukrem pudrem. Smacznego :-)