Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Delikatny, niskokaloryczne deser wg przepisu z 1913 roku. Więcej staropolskich przepisów na moim blogu, zapraszam.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 54
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 140
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2629
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1068
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 54
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 140
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2629
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1068
Składniki
Maliny zblendować i przetrzeć przez sito, by pozbyć się pestek (mnie nie przeszkadzają pestki i nie przecieram). Oddzielić żółtka od białek. Białka ubić na pianę z dodatkiem cukru. Żółtka połączyć z malinami i bułką tartą. Następnie oddać do piany, delikatnie wymieszać. Masę przełożyć do wysmarowanej masłem i wysypanej mąką formy. Następnie przygotować większą formę/blachę, napełnić wodą. Formę z ciastem włożyć do kąpieli wodnej i piec w 180 stopniach ok. 30-40 minut. Podawać na ciepło lub na zimno.