Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Szparagowe pesto jest boskie. Wyjątkowo smaczne. Może być smarowidłem do chle...
Odsłon: 147
Szparagowe pesto jest boskie. Wyjątkowo smaczne. Może być smarowidłem do chle...
Odsłon: 147
Składniki
Mąkę, ziarna i sól, cukier i pokruszine drożdże wymieszać dokładnie. zalać ciepłą wodą i wyrobić ciasto (ciasto będzie luźne, ale takie ma być). Odstawić do wyrośnięcia na 20 min.
Wyrobić ponownie, można porządnie rozmieszać łyżką i przełożyć do natłuszczonych foremek keksowych. Odstawić do wyrośnięcia, (czas rośnięcia trzeba wyczuć, z pewnością nie musi podwoić objętości - rośnie bardzo krótko i wystarczy jak trochę podrośnie, inaczej może się nie udać; u mnie rósł około 20 minut).
Piec około 1 godziny (piekłam 50 minut) w temperaturze 230ºC. Termoobieg przepis pochodzi z blogu mojewypieki.