Do góry

Przetwory Przepis na:

Berberysowa nalewka.

Berberysowa nalewka.

Autor:

Przepisów i artykułów: 1831 Ocena: 29574

Dodano:

Odsłon: 1585

Nalewka z berberysu działa przeciwgorączkowo. Skuteczna w leczeniu przeziębień i infekcji grypowych. Pomaga w leczeniu anemii i likwiduje zaparcia. Użyteczna w leczeniu wątroby. Jest bardzo smaczna. Sezon na zbiór berberysu jest w pełni, więc szukajmy go i zrywajmy :)

Składniki

 • owoce berberysu 1 kg
 • cukier 50 dag
 • liście z drzewa cytrynowego 15-18 szt.
 • alkohol 47% (1 litr spirytusu rozcieńczony z litrem wody)
> 6 os. > 60 min łatwe przystępne
Reklama
Reklama
Berberysowa nalewka.

Przygotowanie

 1. Umyte, oczyszczone osuszone owoce berberysu wstawiamy do zamrażalnika na tydzień. Po tygodniu berberys wkładamy do słoja. Dodajemy liście z drzewa cytrynowego i zalewamy alkoholem (1 litr spirytusu 95%, rozcieńczony z litrem wody). Słój szczelnie zamykamy i odstawiamy w ciepłe ciemne miejsce na 4 tygodnie. Po okresie maceracji nalew wytrawny zlewamy a owoce zasypujemy cukrem i odstawiamy na 14 dni, codziennie mieszamy w celu dokładnego rozpuszczenia się cukru. Cukier wyciągnie z berberysu jeszcze wiele dobrych składników. Po okresie maceracji z cukrem, zlewamy nalew słodki i mieszamy z wcześniej zlanym nalewem wytrawnym. Filtrujemy i nalewamy do butelek. Szczelnie zamknięte butelki odstawiamy w ciemne chłodne miejsce (piwnica) na okres 6 miesięcy do dojrzewania nalewki. Po tym okresie możemy delektować się pysznym smakiem nalewki,ale nalewka im dłużej stoi tym jest smaczniejsza. Pijemy schłodzoną.

  Działanie:

  Nalewka działa przeciwgorączkowo. Skuteczna w leczeniu przeziębień i infekcji grypowych. Pomaga w leczeniu anemii i likwiduje zaparcia. Użyteczna w leczeniu wątroby.

  Dawkowanie:

  Pić trzy razy dziennie po piętnaście do dwudziestu kropli przed jedzeniem.

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (1)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

SprytnaChochla 19 września Super, domowe nalewki to jedne z moich ulubionych przetworów ;)

0 Kto głosował? | Odpowiedz

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń