Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Najczęściej grzyby leśne suszymy, mrozimy lub pasteryzujemy w zalewie octowej. Moja propozycja to grzyby w słodko-kwaśnej marynacie z koncentratem pomidorowym.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1014
Proponuję smaczne, zdrowe, bezmięsne danie.
Odsłon: 575
Kolorowa, sycąca i pełna świeżych smaków sałatka z kuskusem perłowym, chrupią...
Odsłon: 30
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1014
Proponuję smaczne, zdrowe, bezmięsne danie.
Odsłon: 575
Kolorowa, sycąca i pełna świeżych smaków sałatka z kuskusem perłowym, chrupią...
Odsłon: 30
Składniki
Grzyby leśne /najlepiej jednego gatunku/ oczyszczamy i w zależności od wielkości kroimy na połówki, ćwiartki lub zostawiamy w całości. W garnku zagotowujemy wodę, delikatnie solimy, wrzucamy przygotowane grzyby, gotujemy 10 min i odsączamy. Cebule obieramy i drobno kroimy. Na patelni rozgrzewamy masło i wrzucamy cebulę. Gdy stanie się szklista dodajemy odsączone grzyby i podsmażamy ok. 5 min. Z podanych składników zagotowujemy zalewę i gorącą wlewamy na patelnię do podsmażonych grzybów. Mieszając całość zagotowujemy. Gorące grzyby wraz z dodatkami i zalewą przekładamy do słoików, zakręcamy i odstawiamy do góry dnem. Ja dla pewności zawsze pasteryzuję ok. 10 min.