Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Jest to bardzo smaczna sałatka w słoiku z zalewą słodko kwaśną. Idealna jako dodatek do dań.
Najlepsza propozycja na tę porę roku – sałatka z truskawkami, kozim serem i k...
Odsłon: 23
Dzisiaj nadzienie serowe , które uwielbiam w naleśnikach. Polecam
Odsłon: 4918
Najlepsza propozycja na tę porę roku – sałatka z truskawkami, kozim serem i k...
Odsłon: 23
Dzisiaj nadzienie serowe , które uwielbiam w naleśnikach. Polecam
Odsłon: 4918
Składniki
Zalewa: Wszystkie składniki zalewy zagotowujemy, studzimy.
Ogórki obieramy ze skórki i szatkujemy na plastry, cebulę obieramy i kroimy w piórka, czosnek kroimy w plasterki, papryki kroimy w paski. Wszystkie składniki sałatki mieszamy.
Zalewamy zimną zalewą, mieszamy. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy na 2 godziny żeby składniki się przegryzły i zmiękły.
Po dwóch godzinach mieszamy i wkładamy do słoików. Pozostałym sokiem zalewamy po równo każdy słoik. Pasteryzujemy 15 minut od momentu wrzenia wody.
Po pasteryzacji wyjmujemy słoiki i odwracamy do góry dnem, studzimy.
Ostudzone słoiki odwracamy wieczkiem do góry, jeżeli dobrze się pozamykały, wynosimy je do piwnicy. Smacznego!!!