Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Mleko w proszku można świetnie wykorzystać do wypieku domowego pieczywa! Wychodzą z tego całkiem niezłe bułeczki... :)
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1577
Pyszne danie z kurczakiem z kiełbasą chorizo z ryżem. Gotowe w 20 minut.
Odsłon: 47
Delikatny, kremowy sernik na maślanym kruchym spodzie to klasyczny wypiek, kt...
Odsłon: 826
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1577
Pyszne danie z kurczakiem z kiełbasą chorizo z ryżem. Gotowe w 20 minut.
Odsłon: 47
Delikatny, kremowy sernik na maślanym kruchym spodzie to klasyczny wypiek, kt...
Odsłon: 826
Składniki
Drożdże skruszyć do miski, dodać cukier, mleko w proszku, wodę, mleko i stopione masło, wymieszać i odstawić na ok. 10-15 min. Następnie dodać jaja, sól i mąkę, wyrobić ciasto drożdżowe. Wyrobione ciasto przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce na ok. 60-70 min. do wyrośnięcia. Gotowe ciasto podzielić na równe części( u mnie wyszło ich 15 szt) i formować bułeczki. Bułeczki przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i zostawić na ok. 20 min. do napuszenia.
Następnie bułeczki naciąć i posmarować mlekiem. Piec w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez ok. 10-15 min. Smacznego!