Do góry

Wydarzenia

Eko Targ w Łodzi

Na ekologicznej mapie Polski, a dokładnie w Łodzi, pojawiło się nowe miejsce, w którym znaleźć można wszystko co zdrowe i ekologiczne. Od 6 lipca w każdą sobotę w centrum miasta, na terenie strefy OFF Piotrkowska, organizowany jest Eko Targ z ekologiczną żywnością, ale nie tylko.

W wielu polskich miastach powstały już miejsca, w których kupić możemy ekologiczne produkty prosto od producentów. Inicjatywy te cieszą się dużym zainteresowaniem. Teraz czas przyszedł także na Łódź, w której Eko Targ organizowany jest w każdą sobotę od godziny 9 do 15.


„Jest to miejsce, w którym możemy zaopatrzyć się w zdrowe produkty od rolników, producentów ekologicznej, certyfikowanej żywności. Dostępne są także przepyszne wypieki, z którymi przyjeżdżają na Targ osoby prywatne, miłośnicy gotowania oraz przedstawiciele łódzkich restauracji ze zdrowym jedzeniem." - tłumaczy Dominika Frant, pomysłodawczyni Eko Targu, organizatorka łódzkiej „Spółdzielni kupieckiej".


Ekologiczny bazar zlokalizowany jest w samym centrum Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 138/140.

 

Lista łódzkich wystawców, jak i ich kulinarne specjalizacje prezentują się imponująco. Wśród nich znajdziemy tradycyjne wędliny m.in. od firmy Wasąg lub Czapnik, a także świeże i wędzone ryby prosto z Delikatesów Rybnych lub produkcji przemiłej Pani Jadzi. Prawdziwy chleb na zakwasie oferują m.in. Wypiekarnia czy naZakwasie.pl. Dużą część Eko Targu zajmują oczywiście owoce i warzywa, które z certyfikatem jakości dostarcza m.in. Kurier Warzywny i Gospodarstwo Ekologiczne „Mrowisko". Jak na targ ekologiczny przystało, nie zabraknie także świeżych i suszonych ziół z Galerii Smakosza, niepasteryzowanego mleka z Mleko Jersey oraz wiejskich jaj m.in. z Ekofarm. Wszyscy miłośnicy zdrowego gotowania znajdą na Eko Targu duży wybór kasz i mąk m.in. ze Sklepu Green Family oraz Barwy Zdrowia. Ekologiczny miód serwuje Gospodarstwo Pasieczne Pszczółka.


„Z tygodnia na tydzień zgłasza się do nas coraz więcej producentów, którzy chcą wziąć udział w Eko Targu. Każdy jest przez nas sprawdzany, a produkty degustowane." - zapewnia Dominika Frant.

 

Eko Targ to nie tylko ekologiczny bazar, z którego wrócić możemy z mnóstwem przepysznych, zdrowych produktów, to także miejsce, gdzie miło spędzimy czas. Spróbować możemy cieszących się ogromną popularnością babeczek i muffinek od Pani Cupcake lub Babkarni, słodkich wypieków od Słodko czy domowych ciast prosto z kuchni Pani Jadwigi. Pyszną kawę zapewnia mobilna kawiarnia Pan Rowerski, a świeże soki podają Vero i Soki Regionalne. Wielbiciele eko mody znajdą tu także coś dla siebie, czyli m.in. ekologiczną, recyclingową biżuterię.


„Eko Targ to miejsce dla całej rodziny. Nie zapominamy o naszych najmłodszych gościach. W czasie Targu organizowane są różnego rodzaju atrakcje dla dzieci." - podkreśla organizator.

 

Eko Targ organizowany jest na świeżym powietrzu od lipca do października. W okresie jesienno-zimowym przeniesiony zostanie do Galerii OFF, która mieści się w pofabrycznych zabudowaniach strefy OFF Piotrkowska w Łodzi.


Organizatorem Eko Targu jest „Spółdzielnia", która tworzy na terenie strefy OFF Piotrkowska nową, nieszablonową przestrzeń kupiecką. Więcej informacji znajduje się na Facebooku Spółdzielni Łódzkiej.

 

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń