Do góry

Domowe porady

Śniadanie to bardzo ważny posiłek

Wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo ważny jest ten pierwszy posiłek, i jak ważny ma wpływ na nasz cały dzień. Na to jak będziemy funkcjonować i czy będzie nam coś dolegać.

Bardzo modne zrobiły się zimne śniadania w postaci surowych sałatek popijanych wodą mineralną. Jest to bardzo niezdrowy i nie polecany sposób odżywiania w naszej strefie klimatycznej.
Mieszkamy w chłodnym klimacie w związku z tym, aby dobrze funkcjonować i być bardziej efektywnym, należy jeść śniadania ciepłe, najlepiej gotowane. Przygotowanie takiego posiłku zajmuje chwilę. Można go urozmaicać stosując różne kasze, miód, płatki, jabłka lub inne dostępne owoce sezonowe.
Kasza jaglana- jest lekkostrawna i nie uczula. Posiada dużo białka łatwo przyswajalnego, wit. B1, B2, B6 oraz żelazo i miedź. Jest polecana osobom chorującym na celiakię i niedokrwistość. Ma właściwości antywirusowe.

Żurawina- ma działanie p/ bakteryjne, p/ grzybicze. Dzięki temu jest skuteczna w walce z infekcjami pęcherza moczowego i wrzodami żołądka. Jest bogata w wit, C,A,B.

Daktyle- Ich działanie odżywcze doceniają głównie sportowcy. Zawierają cukry proste i potas, który ubywa z organizmu podczas wysiłku. Posiadają także dużo błonnika.
Morele- Zawierają p/ utleniacze. Wpływają pozytywnie na ciśnienie krwi, trawienie i pracę nerek. Zawierają dużo żelaza, wapnia, fosforu, wit. B, C ,PP i błonnik. Zapobiegają anemii.

Oliwka z oliwek - Pomaga w przyswajaniu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Takie śniadania to nie tylko bomba witaminowa to także dawka energii.

Autor: ciacho50

Przepisów i artykułów: 344 Ocena: 3925

Dodaj poradę

Komentarze do przepisu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń