549 odcinek kulinarnego show "Ewa gotuje" będzie pełen inspirujących pomysłów na

W 549. odcinku Ewa przygotuje m.in. pstrąga w cieście| Fot. materiały prasowe/Polsat

W najnowszym odcinku programu "Ewa gotuje" gospodyni pokazuje, że wczesną jesienią warto sięgać po warzywa, które o tej porze roku są najsmaczniejsze, jak chociażby bakłażany. Można je przyrządzić na wiele sposobów. Świetnie smakują wypełnione farszem i upieczone na ruszcie. Są nieodzownym składnikiem francuskiego gulaszu warzywnego ratatouille. Ale sprawdzą się też jako baza pożywnej zupy. I właśnie od zupy z oberżyny - to inna nazwa bakłażana - zacznie się odcinek 549 kulinarnego show.

Na drugie danie będzie pstrąg w cieście piwnym, podany z domowymi frytkami i znakomitą surówką z marchewki. To propozycja w stylu fish and chips, tyle że po zawojsku, regionalnie.

Nie zabraknie także obłędnie smacznego deseru - po obiedzie Ewa zrobi lody z serka wiejskiego i truskawek. Natomiast na deser będzie biszkopt miodowy z kremem śmietanowym.

Na zakończenie programu zobaczymy, jak gospodyni przyrządza znakomite, zimne napoje (w stylu shake’a) z japońską zieloną herbatą matcha - z dodatkiem truskawek, mleka, tonicu i soku z limonki.

Chcesz poznać wszystkie przepisy z poprzednich odcinków programu „Ewa Gotuje?
Są dostępne na PolsatBoxGo » 

Źródło: Polsat / „Ewa Gotuje”, 549. odcinek

Opracowała: Redakcja Smaker.pl 

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Ciasta Ciasto Panna na wydaniu

Domowy torcik karmelowy z kremem śmietanowym nie musi być skomplikowanym wypi...

Odsłon: 3424

60 min
3
30 min
1
30 min
8
Dodatki Ziemniaczane purée

Ziemniaczane purée może zdawać się banalnie proste w przygotowaniu – przeciśn...

Odsłon: 4730

30 min
9