Do góry

Newsy

8 sposobów na to, by pić więcej wody w ciągu dnia

Woda odpowiada za niezbędne do życia procesy w naszym organizmie, dlatego jej picie jest bardzo ważne. Szczególnie teraz, kiedy temperatury na dworze są bardzo wysokie, organizm podczas pocenia się traci dużo wody i łatwo się odwodnić.

Fot. 123RF/Picsel

Po wodę należy sięgać, nawet jeśli nie odczuwasz pragnienia. Jeśli masz problem, by pić więcej wody w ciągu dnia, sprawdź nasze sposoby.

Reklama

Wprowadź poranną i wieczorną rutynę

Codziennie rano po wstaniu z łóżka sięgnij po szklankę wody, by nawodnić organizm po nocy. Rób to również, zanim położysz się spać. Dzięki temu wyrobisz sobie nawyk codziennego picia wody.

Przygotuj wodę smakową

Jeśli nie lubisz pić czystej wody, możesz przygotować wodę smakową. Wystarczy dodać do niej wybrane zioła, owoce lub warzywa, albo zrobić mix. Możesz połączyć miętę, cytrynę i pomarańczę lub miętę z ogórkiem. Spróbuj też przygotować wodę smakową z borówkami albo truskawkami lub imbirem.

Zawsze miej ze sobą butelkę wody

Dzięki temu zapewnisz nawodnienie organizmu przez cały dzień. Weź ze sobą butelkę wody bez względu na to, czy idziesz na trening, na zakupy czy na plażę. Staraj się po nią sięgać tak często, jak to tylko możliwe.

Zaopatrz się w odpowiednie naczynie do picia wody

Może to być kolorowa szklanka, kubek z ciekawą grafiką albo butelka z filtrem lub słoik ze słomką. Ładne naczynie może zachęcić do picia większej ilości płynów. Idealnie sprawdzą się również słoiki ze słomką. Znajdziesz się w sklepie Fabryka Form w promocyjnych cenach.

Postaw butelkę lub dzbanek z wodą w miejscach, w którym spędzasz dużo czasu

Czasem picie małych ilości wody jest spowodowane brakiem czasu na nalanie jej do szklanki i pilnowanie, by pustą szklankę uzupełniać. Kiedy będziesz mieć wodę zawsze pod ręką, łatwiej będzie Ci po nią sięgać.

Zrób miarkę na dużej butelce wody

I oznacz na niej godziny. To motywuje do wypicia konkretnej ilości wody przed oznaczoną godziną, a tym samym masz kontrolę na tym, ile wody w ciągu dnia wypijasz.

Zainstaluj aplikację przypominającą o piciu wody

Jeśli nie pijesz wody, ponieważ o tym zapominasz, zainstaluj na swoim smartfonie aplikację, która będzie Ci przypominać. Ustaw godziny, w których chcesz otrzymywać powiadomienia i oznaczaj w niej każdą wypitą szklankę wody.

Przygotuj tabelkę i odhaczaj w niej wypijane szklanki wody

W ten sposób będziesz widzieć postępy i wyrobisz sobie nawyk częstszego picia wody. Tabelkę możesz powiesić na lodówce lub w miejscu, w którym spędzasz dużo czasu, np. na tablicy przy biurku.

Reklama

 

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń