Uczta Smaków - Czas na Wielkanoc

Porzucili rywalizację, by działać. Lewandowscy dostarczają żywność na granicę

W ciągu ostatnich dni doświadczamy niezwykłej, globalnej solidarności okazywanej Ukrainie, która mierzy się z agresją wojenną Rosji. Do organizatorów akcji pomocowych dla Ukrainy dołącza Anna Lewandowska z przedstawicielami branży cateringów dietetycznych i Polskiej Akcji Humanitarnej. Przekonaj się, na czym polega to ogromne przedsięwzięcie.

Fot. Vianney Le Caer/Invision/AP/ EastNews

 

Anna i Robert Lewandowscy na swoich profilach w mediach społecznościowych niejednokrotnie i wyraźnie podkreślali wsparcie dla Ukrainy. Uczestnicząc w wydarzeniach sportowych lub kulturalnych, do strojów dołączali elementy w barwach flagi ukraińskiej.

Trenerka i dietetyczka postawiła jednak na zdecydowane działanie i zorganizowała akcję pomocową na ogromną skalę. Z inicjatywy SuperMenu by Anna Lewandowska, przedsiębiorstwa oferującego dostosowaną do potrzeb klientów dietę pudełkową, wystartowała wielka wspólna akcja branży cateringów dietetycznych oraz Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH).

Inicjatywa ma na celu dostarczanie kilku tysięcy posiłków dziennie uchodźcom na granicy. We współpracy z PAH organizatorzy będą dostarczać żywność do ośrodków recepcyjnych, aby już po polskiej stronie uchodźcy mogli jak najszybciej otrzymać torbę z pożywieniem.

Wszyscy zaangażowani w projekt podkreślają, że nie wyrażają zgody na toczącą się wojnę w Ukrainie, odkładają więc rywalizację na bok i solidaryzują się z sąsiadami, niosąc realną pomoc. Na co dzień zdrowo konkurują, a teraz zdrowo pomagają Ukrainie. Akcja opatrzona jest hashtagiem #SolidarniZUkraina.

 

Sprawdź także: Takie inicjatywy wzruszają. Gastronomia dla Ukrainy

 

W projekt zaangażowało się aż 31 podmiotów: Caterings, MasterLife, Dietly, GoodSpeed (odpowiedzialny za logistykę akcji), Gastro Paczka, Love Catering, Eatfit catering, Nice To Fit You, Republika Smakoszy, Dietific, Pomidor&Rukola-catering dietetyczny, Fit Micha, Goodie Foodie, Cymes Catering, Be Fit Catering, Fit Food Catering, Charlie Food and Friends catering, cooKING, KraftBox catering dietetyczny, Fit Point, Bee Healthy, Slim Way, Deli Vege, Smak&Fit, Fit Dieta Catering, Tytka FIT, Prl-box.pl, Smooth Catering, CHEFBOX, BOMBA CATERING, Zdrowe Smaki, Kuroniowie Diety, Fit My Day Catering, Burak Dieta.

Anna Lewandowska zachęca również swoich pracowników do pomocy Ukrainie. Jej marka kosmetyczna przekazała 1000 produktów (szampony i żele do mycia), które trafią do PAH, a dalej do punktów recepcyjnych na granicy. Zespoły pracujące z trenerką na co dzień pomagały w organizacji transportu oraz miejsc noclegowych dla uchodźców wojennych.

 

 

 

Zobacz także:

Wojna Rosja-Ukraina. Śledź relację na żywo »

Grupa Polsat Plus i Fundacja Polsat razem dla dzieci z Ukrainy »

Raport: "Obudziły mnie strzały". Wojna w Ukrainie »

Zespół stresu pourazowego - choroba nie tylko z pola walki »

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

60 min
2
30 min
6
Desery Mazurek pistacjowy

Mazurek pistacjowy, tarta pistacjowa – jak kto woli. Najważniejsze, że ciasto...

Odsłon: 601

>60 min
5
60 min
3

Polecane artykuły

Informacje Pospolity chwast pomaga w odchudzaniu i nie tylko. Jak wykorzystać gwiazdnicę w kuchni?

Zbliżająca się wiosna to moment, kiedy wiele osób zaczyna szukać sposobu na szybkie zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Oczywiście podstawą odchu...

1
Informacje Zrób sok albo zupę z młodych listków. Trzustka będzie dobrze pracować, cukier się unormuje

Pokrzywa uznawana jest za popularny chwast, jednak kryje w sobie wiele właściwości leczniczych. W dodatku znajduje dość szerokie zastosowanie w kuc...

4
Informacje Gwiazdy ze świata piłki nożnej w "Hell's Kitchen"

Zapowiada się ostry mecz w Hell's Kitchen. Już w środę o godzinie 21:10 w Polsacie dwie drużyny pod okiem Szymona Marciniaka i Karoliny Bojar zmier...

0
Informacje Pasztet z cukinii. Rewelacyjnie prosty przepis

Warzywny pasztet z cukinii to idealny przepis, który może się przydać, kiedy zrobiłeś zbyt duże zakupy i nie masz pomysłu, jak wykorzystać zapasy t...

61