Wsparcie dla Ukrainy

Wojna w Ukrainie trwa już niemal od dwóch tygodni. Wielu Polaków zaoferowało w tym czasie realne wsparcie dla wschodnich sąsiadów, którzy uciekli do naszego kraju przed rosyjską agresją. Podsumowujemy najważniejsze informacje z serwisów Interia.pl dotyczące form pomocy Ukrainie.

Fot. 123RF/Picsel

 

Przygotowaliśmy zbiorczy przegląd informacji, zbiórek oraz akcji, które organizuje portal Interia.pl w ramach wsparcia dla Ukrainy. W obliczu wielkiej tragedii staramy się dostarczać najważniejsze, aktualne i realnie potrzebne treści.

W serwisie Smaker również wspieramy Ukrainę, jak tylko możemy - dzieląc się wiadomościami o działaniach pomocowych, czy np. instruując, co należy umieścić w paczce żywnościowej. Sprawdź, skąd czerpać rzetelne informacje na temat wojny w Ukrainie.

Sprawdzone komunikaty

Jeśli poszukujesz prawdziwych informacji na temat wojny rosyjsko-ukraińskiej, zapraszamy do śledzenia codziennych raportów przygotowanych przez dziennikarzy Interia.pl - RELACJI z doniesieniami z frontu wojennego. Pamiętaj, że w internecie pojawia się naprawdę wiele fake newsów (niepotwierdzonych komunikatów), które mogą wywołać krzywdę, jeśli są powielane. Portal Interia.pl uruchomił też KANAŁ INFORMACYJNY, gdzie podaje najnowsze informacje przez całą dobę.

Co więcej, Interia pełni funkcję niezawodnego źródła informacji dla uchodźców z Ukrainy - rozpoczęła transmisję kanału informacyjnego Ukraina 24. Na stronie głównej portalu powstała także sekcja МИ РАЗОМ З ВАМИ dla obywateli ukraińskich. Udostępniane są tam najnowsze materiały o sytuacji na Wschodzie i praktyczne informacje o pomocy w Polsce.

Serwis z ogłoszeniami pomocowymi

Liczba obywateli Ukrainy potrzebujących wsparcia rośnie z dnia na dzień. Dlatego Interia uruchomiła SERWIS, gdzie można bezpłatnie udostępniać ogłoszenia oferujące różnorodną formę wsparcia, m.in. paczki z darami, nocleg, transport, pomoc prawną albo psychologiczną. Także sami uchodźcy z Ukrainy mogą za jego pośrednictwem informować o swoich potrzebach. Zachęcamy do publikowania ogłoszeń o zbiórkach lub oferowanej pomocy.

Ponadto, w ramach inicjatywy #PomagajmyUkrainie portal Interia.pl powiadamia też o zbiórkach oraz oddolnych akcjach wspierających Ukrainę.

Zbiórka charytatywna Fundacji Polsat

Grupa Polsat Plus, Fundacja Polsat oraz ZE PAK przekazały 5 mln złotych dla akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy". Finansową pomoc można wciąż wpłacać na rachunek o numerze: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy". Konto jest ogólnodostępne i może je zasilić każdy. Więcej informacji o akcji można przeczytać w ARTYKULE.

Ponadto, dzięki zaangażowaniu pracowników, udało się też już zorganizować sześć palet z paczkami z darami dla uchodźców, które trafiły na granicę i do różnych punktów recepcyjnych.

Smaker dla Ukrainy

Nasz serwis również stara się aktywnie działać i poprzez publikowane treści nieść wsparcie dla Ukrainy. Choć wiemy, że to wciąż za mało, to liczymy, że informacje dotrą do osób realnie pragnących pomóc.

Utworzyliśmy specjalną zakładkę POMOC UKRAINIE, w której pojawiają się artykuły związane z sytuacją za naszą wschodnią granicą. Możecie przeczytać m.in. jak przygotować paczkę żywnościową dla uchodźców, jak rozpoznać w sklepie produkty rosyjskie i białoruskie lub jak wesprzeć akcję #cookforUkraine. Od niemal dwóch tygodni cała gastronomiczna branża jednoczy się, żeby pomagać.

"Obudziły mnie strzały". Wywiady okołowojenne

Seria WYWIADÓW "Obudziły mnie strzały" poświęcona jest tematyce wojny w Ukrainie. Rozmowy ze specjalistami uświadamiają, jak brutalna jest agresja wymierzona we wschodnich sąsiadów oraz pokazują, jak radzić sobie z trudną rzeczywistością. W ramach cyklu pojawiły się m.in artykuły o tym, jak rozmawiać o wojnie z dzieckiem lub seniorem.

Zespół stresu pourazowego - choroba nie tylko z pola walki

Choć PTSD, czyli zespół stresu pourazowego, w kontekście wojny w Ukrainie kojarzy się w pierwszej chwili z żołnierzami walczącymi na froncie i realnie mierzącymi się z atakiem na ich życie, to nie należy zapominać o uchodźcach, którzy do nas docierają.

Już wkrótce w Polsce pojawi się druga fala Ukraińców, którzy również doświadczyli bezpośrednio wojny. To już osoby, których domy zbombardowano lub które wiele dni spędziły w ukryciu. One także mogą być dotknięte traumą, dlatego warto dowiedzieć się, jak postępować w kontakcie z nimi. Przeczytaj ARTYKUŁ, zanim przyjmiesz do swojego domu gości z Ukrainy.

Ukrainki w armii, czyli o wojowniczkach

Według szacunków obecnie w szeregach ukraińskiej armii walczy około 20 proc. kobiet. To niesamowite wojowniczki, o których nie należy zapominać. Przoduje im Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełenska, która pozostała w swoim kraju i motywuje rodaków do walki o ojczyznę. W szczególne święto, jakim jest Dzień Kobiet, w Interii pojawił się ARTYKUŁ o walecznych żołnierkach.

 

Sytuacja za naszą wschodnią granicą jest dramatyczna, a wojna wypowiedziana Ukrainie przez Rosję nie powinna mieć miejsca w czasach pokojowej dyplomacji. Prosimy naszą Smakerową społeczność o wspieranie Ukrainy i realne zaangażowanie w pomoc uchodźcom.

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

Sałatki Szybka sałatka

Szybka sałatka którą przygotujesz w kilka chwil idealna do obiadu lub na kola...

Odsłon: 283

15 min
3
Dania główne Kurczak po bałkańsku

Kurczak po bałkańsku to pyszne i proste w przygotowaniu danie które jadłam pi...

Odsłon: 821

30 min
2
Desery Jabłecznik z pianką.

Pyszny jabłecznik upieczony na kruchym cieście z jabłkami antonówka, cynamone...

Odsłon: 396

>60 min
2

Polecane artykuły

Informacje Jak lepić pierogi? Nie tylko się nie rozpadną, ale zrobią ogromne wrażenie

Od najmłodszych lat karmią nas nimi babcie - nic dziwnego, że Polacy uwielbiają pierogi. Od kilku lat potrawa podbija również światowe salony. Amer...

89
Informacje Pyszny i klarowny rosół. Odkryj babciny sposób, dzięki któremu nigdy nie będzie mętny

Jak przygotować pyszny, domowy rosół, tak aby nie wyszedł mętny i bez smaku? Podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę podczas gotowania. Wystarczy kilka...

78
Informacje Babcie robiły, gdy zaczynało się przeziębienie. Na co pomaga mleko z czosnkiem i miodem?

W czasie przeziębienia warto zmobilizować organizm do walki przeciwko chorobie. Jak domowym sposobem wesprzeć układ odpornościowy, by szybciej upor...

8