Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Przyjemność i z jedzenia, i z odrywania
Ciasto Rafaello na krakersach to deser bez pieczenia, który pokochają wszyscy...
Odsłon: 1361
Ciasto Rafaello na krakersach to deser bez pieczenia, który pokochają wszyscy...
Odsłon: 1361
Składniki
Do miski wkładamy rozkruszone drożdże, wsypujemy łyżkę cukru i trochę mąki. Zalewamy wszystko ciepłym mlekiem i dokładnie mieszamy. Odstawiamy zaczyn drożdżowy w ciepłe miejsce na ok. 20 minut.
Masło roztapiamy i odstawiamy, aby lekko przestygło. Do dużej miski wsypujemy mąkę, dodajemy jajka, roztopione masło, resztę cukru, sól i zaczyn drożdżowy. Wyrabiamy gładkie i elastyczne ciasto. Przykrywamy je ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce, aby podwoiło swoją objętość.
W czasie gdy ciasto rośnie, roztapiamy masło, które będzie nam potrzebne do przekładania ciasta. Po roztopieniu zdejmujemy je z ognia, aby lekko przestygło.
Wyrośnięte ciasto przekładamy na blat i rozwałkowujemy tak, aby powstał prostokąt 60x30cm. Smarujemy cały placek roztopionym masłem (zostawiamy trochę masła, aby posmarować wierzch ciasta) i posypujemy cukrem (ja użyłam cukru trzcinowego, ale może być też biały).
Ciasto tniemy wzdłuż krótszego boku na 6 kawałków o szerokości 10 cm. Układamy je jeden na drugim.
Całość ponownie dzielimy na 6 kawałków wzdłuż krótszego boku.
Pokrojone ciasto wkładamy bokiem do wyścielonej papierem do pieczenia lub posmarowanej masłem foremki (25cm x 10 cm). Wierzch ciasto smarujemy pozostałym masłem i posypujemy cukrem (można użyć cukru wanilinowego). Ciasto pieczemy ok. 35 min. w temp 175 stopni.
Gdy ciasto ostygnie, nie kroimy go, a odrywamy :)