Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Bardzo nietypowy przepis na piernik z dodatkiem majonezu. Warto się na niego skusić, wychodzi miękki, delikatny i wilgotny. W sam raz na nadchodzące święta.
Sernik przygotowany na majówkę. Przepis jest prosty, łatwy i nieskomplikowany...
Odsłon: 3550
Krupnik zawsze będzie dla mnie zupą domową, babciną, jedząc którą uszy się tr...
Odsłon: 92363
Mięsko rozpływa się w ustach. Bardzo łatwo przygotować.
Odsłon: 1112
Sernik przygotowany na majówkę. Przepis jest prosty, łatwy i nieskomplikowany...
Odsłon: 3550
Krupnik zawsze będzie dla mnie zupą domową, babciną, jedząc którą uszy się tr...
Odsłon: 92363
Mięsko rozpływa się w ustach. Bardzo łatwo przygotować.
Odsłon: 1112
Składniki
WYKONANIE: Keksówkę o wymiarach 12/25 cm wykładamy papierem do pieczenia. Piekarnik nagrzewamy na 180 stopni C ustawienie góra -dół. Jajko rozbijamy, białko wlewamy do miski i ubijamy na sztywno. Dodajemy partiami cukier oraz żółtko. Mąkę, kakao, przyprawę i sodę przesiewamy. Stopniowo dodajemy do masy jajecznej razem z jogurtem lub mlekiem. Następnie dodajemy majonez oraz dżem i dobrze ucieramy. Przelewamy do formy i pieczemy 1 godzinę do suchego patyczka. Ciasto gdy przestygnie przekrawamy na dwa blaty, smarujemy powidłem. Wierzch również smarujemy, Ponieważ piernik troszkę pękł nałożyłam tam trochę więcej powidła, po równej powierzchni posmarowałam dość cienko.
POLEWA: Do garnka oprócz żelatyny dajemy wszystkie składniki polewy, stawiamy na małym ogniu, czasem mieszamy. Żelatynę zalewamy niewielką ilością zimnej wody i rozpuszczamy, ja to robię w mikrofalówce. Gdy polewa jest już gotowa wlewamy żelatynę i wyłączamy ogień, mieszamy i odstawiamy do wystudzenia. Polewa jest gotowa do nałożenia gdy jest gęsta. Smarujemy dokładnie wierzch i boki. Posypujemy orzechami lub dekorujemy według upodobania. Piernik wstawiamy do lodówki. Smacznego :)