Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pracochłonne,ale efekt murowany. No i trzeba mieć foremki na skorupki orzeszków.
Najlepsza propozycja na tę porę roku – sałatka z truskawkami, kozim serem i k...
Odsłon: 27
Dzisiaj nadzienie serowe , które uwielbiam w naleśnikach. Polecam
Odsłon: 5061
Najlepsza propozycja na tę porę roku – sałatka z truskawkami, kozim serem i k...
Odsłon: 27
Dzisiaj nadzienie serowe , które uwielbiam w naleśnikach. Polecam
Odsłon: 5061
Składniki
Mąkę przesiać,dodać cukier puder,masło i jajko. Składniki posiekać i wyrobić miękkie ciasto. Wylepiać ciastem foremki orzeszków. Wylepione foremki układać na blaszce i piec około 15 minut w temperaturze 170 stopni,aż orzeszki się zrumienią. Upieczone skorupki orzeszków wyjąć z foremek.
Zagotować mleko i zalać nim zmielone orzechy. Wymieszać,powstanie papka z orzechów.
W misce utrzeć masło z cukrem pudrem,dodać kawę rozpuszczoną w odrobinie wody a na końcu orzechy z mlekiem. Całość zmiksować,dodać do smaku spirytus.
Masą napełniać połówki orzeszków,części sklejać razem. Sklejone posypać cukrem pudrem.