Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Drugi torcik na urodziny mojej córki ten o smaku śmietankowo malinowym, puszysty biszkopt, pyszny krem śmietankowy oraz lekko kwaskowy krem malinowy. Polecam
tortownica, papier do pieczenia, mikser, miska, łyżka drewniana,
Puszyste, maślane jagodzianki z dużą ilością jagód i chrupiącą maślaną kruszo...
Odsłon: 40
Domowy dżem z wiśni to klasyczny przetwór o intensywnym, lekko kwaskowym smak...
Odsłon: 37
Ciasto bananowo-czekoladowe to niezawodny poczęstunek dla niespodziewanych go...
Odsłon: 2045
Plastry schabu w sosie Bolognese. Sos jest bardzo aromatyczny, mocno warzywny...
Odsłon: 70
Puszyste, maślane jagodzianki z dużą ilością jagód i chrupiącą maślaną kruszo...
Odsłon: 40
Domowy dżem z wiśni to klasyczny przetwór o intensywnym, lekko kwaskowym smak...
Odsłon: 37
Ciasto bananowo-czekoladowe to niezawodny poczęstunek dla niespodziewanych go...
Odsłon: 2045
Plastry schabu w sosie Bolognese. Sos jest bardzo aromatyczny, mocno warzywny...
Odsłon: 70
Składniki
Torcik w przekroju.
Biszkopt jasny; Białka oddzielamy od żółtek, ubijamy na sztywną pianę z dodatkiem szczypty soli , dodajemy na przemian żółtka z cukrem. Obie mąki mieszamy z proszkiem do pieczenia, delikatnie łyżką drewnianą połączyć z masą jajeczną. Ciasto przełożyć do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Tortownica o średnicy 24 cm. Pieczemy w temperaturze 180 stopni 40 minut, a najlepiej do suchego patyczka. Po upieczeniu studzimy i kroimy na blaty.
Przepis na prosty krem malinowy; oto link do przepisu - https;//smaker.pl/przepisy-desery/przepis -prosty-krem-malinowy,2018170,bozena1960.html
Krem śmietana z mascarpone; oto link do przepisu- https;//smaker.pl/przepisy-desery/przepis-krem-smietana-z-mascarpone,1965923,bozena1960.html
Składanie tortu; Spodni blat biszkoptu po przekrojeniu nasączam ponczem, następnie smaruję dżemem z brzoskwiń.
Rozkładam część kremu śmietankowego z mascarpone, nakładam drugi blat, smaruję kremem malinowym, nakładam trzeci ostatni blat czyli górę biszkoptu. Całość lekko dociskam.
Cały tort smaruję pozostałym kremem śmietankowym śmietankowym odkładając do woreczka cukierniczego kremu na rozetki. Boki tortu obkładam wiórkami kokosowymi.
Tort dekoruję cukrowymi słonecznikami , cukrowymi srebrnymi koralikami i rozetkami z kremu śmietankowego z mascarpone. Tort gotowy do spożycia. Rada; Tort może wydać się pracochłonny, ale uwierzcie że nie ma dużo pracy przy tym torcie. To się tylko tak wydaje bo trzeba wszystko rozpisać.