Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Dowód na to, że na diecie nie musimy rezygnować z tego przysmaku, przyrządzając go w odpowiedni sposób:)
Fantastyczna rybka, przy której pracy jest niewiele, a efekt smakowy jest bar...
Odsłon: 77
Pieczone ziemniaczki z rozmarynem i czosnkiem to absolutny rarytas, a zarazem...
Odsłon: 61
Fantastyczna rybka, przy której pracy jest niewiele, a efekt smakowy jest bar...
Odsłon: 77
Pieczone ziemniaczki z rozmarynem i czosnkiem to absolutny rarytas, a zarazem...
Odsłon: 61
Składniki
Ziemianki obieramy, myjemy i trzemy na tarce o dużych oczkach. Cebulę obieramy i również trzemy na grubych oczkach, obrany czosnek trzemy na drobnych oczkach. Dodajemy 2 łyżki majeranku oraz sól i pieprz wg uznania. Na końcu dodajemy białko i mieszamy.
Rozgrzewamy piekarnik do temperatury 190 stopni (termoobieg). Na blachę rozkładamy papier do pieczenia. Papier smarujemy lekko pędzelkiem moczonym w oliwie. Z masy ziemniaczanej delikatnie odciskamy powstały sok, formujemy placuszki i układamy na blaszce. Placuszki od góry również smarujemy odrobinę oliwą. Wkładamy do nagrzanego piekarnika, pieczemy około 20 minut.
Lekko rumiane placuszki wyjmujemy z piekarnika, czekamy około 2 minutki i zdejmujemy. Serwujemy z ulubionymi dodatkami. U mnie z dipem chrzanowym, ale pyszne są również z dipem czosnkowym lub sosem warzywno- mięsnym. SMACZNEGO:)