Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Pyszne, delikatne oraz pożywne placki z cukinii i marchewki. Możemy serwować je jako dodatek do dań głównych, ale także jako samodzielne danie z ulubionymi sosami, kwaśną śmietaną lub jogurtem. Placki zawsze się udają i są idealne na szybki, tani i prosty obiad dla całej rodziny.
Pasuje na śniadanko.
Odsłon: 1137
Kuchnia szwedzka jest w Polsce stosunkowo mało znana, ale każdy, kto kiedykol...
Odsłon: 84
Masz ochotę zrobić domowy pasztet drobiowy? Wbrew pozorom, nie jest to trudny...
Odsłon: 10534
Pasuje na śniadanko.
Odsłon: 1137
Kuchnia szwedzka jest w Polsce stosunkowo mało znana, ale każdy, kto kiedykol...
Odsłon: 84
Masz ochotę zrobić domowy pasztet drobiowy? Wbrew pozorom, nie jest to trudny...
Odsłon: 10534
Składniki
Marchewki obieramy, a z cukinii odcinamy końce. Warzywa ścieramy na tarce o drobnych oczkach, oprószamy delikatnie solą, odstawiamy na około 10 minut, a następnie odciskamy z nadmiaru wody. Do odciśniętych warzyw dodajemy stratą na tarce cebulę.
Do miski dodajemy mleko, jajka oraz mąkę i łączymy wszystko za pomocą trzepaczki. Do powstałego ciasta dodajemy starte warzywa, posiekany koperek, doprawiamy solą oraz pieprzem i dokładnie mieszamy.
Porcje masy nakładamy łyżką na dobrze rozgrzany olej i smażymy z obu stron na delikatnie złoty kolor. Po usmażeniu odsączamy placki z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym.
Gotowe placki świetnie smakują z dodatkiem kwaśnej śmietany lub sosu tzatziki.
Możemy podawać je także jako dodatek do mięsnych lub warzywnych gulaszów.