Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Polecam. Ryby są zdrowe i warto je jeść nie tylko raz w tygodniu.
Przepis dnia
Nasza babcia gotowała rosoły zawsze na wiejskiej kurze. Dawniej na wsi było t...
Odsłon: 3702
kto lubi grzybową musi tą zupę zrobić. Jest szybka i prosta do zrobienia zupa...
Odsłon: 20057
Zdrowa zapiekanka. Łatwa w wykonaniu.
Odsłon: 2216
Przepis dnia
Nasza babcia gotowała rosoły zawsze na wiejskiej kurze. Dawniej na wsi było t...
Odsłon: 3702
kto lubi grzybową musi tą zupę zrobić. Jest szybka i prosta do zrobienia zupa...
Odsłon: 20057
Zdrowa zapiekanka. Łatwa w wykonaniu.
Odsłon: 2216
Składniki
Rybę rozmrozić. U mnie była tylko łyżka wody nie więcej. Rybę delikatnie opłukać i dobrze osuszyć papierowymi ręcznikami. Pokroić na porcje. Posypać pieprzem cytrynowym i solą. Oprószyć mąką po obu stronach.
Zamaczać każdy kawałek w rozbełtanych jajkach i smażyć na oleju rzepakowym na złoty kolor. Odkładać na talerz wyłożony papierowym ręcznikiem.
Na głębokiej patelni, na oleju i maśle zeszklić pokrojone w kostkę cebule. Dodać warzywa obrane, umyte, osuszone i starte na tarce na grubych oczkach. Dusić na wolnym ogniu i mieszać. Dodać pomidory i szklankę ciepłej wody. Dusić 10-15 min. Dodać koncentrat pomidorowy oraz pieprz młotkowany z kolendrą, czubrycę czerwoną, cukier, sól do smaku.
Jeszcze dusić do miękkości warzyw i odparowania. Powinno zostać mało płynu. Wystudzić.
Ułożyć warstwami w naczyniu np keksówce naprzemiennie rybę i warzywa. Najpierw warstwa warzyw i warstwa ryby i znowu warzywa i ryba. Tak do wyczerpania składników. Udekorować wg uznania.
Gotowe danie najlepiej schłodzić.
Smacznego.
Porady
Kupując rybę mrożoną, trzeba zwrócić uwagę, żeby była bez lodu, żeby nie okazało się, że po rozmrożeniu jest więcej wody niż ryby.