Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Miękkie, lekkie, a jednocześnie wilgotne. Zapach wydobywający się z piekarnika podczas pieczenia jest po prostu cudny!
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 78
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 154
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2639
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1076
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 78
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 154
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2639
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1076
Składniki
Batata dokładnie umyć. Przekroić na pół, posmarować odrobiną oleju i upiec w 180°C przez ok. 40 minut. Zostawić do ostudzenia. Wydrążyć i odmierzyć 300 g miąższu, rozgnieść dokładnie widelcem. Masło i czekoladę rozpuścić w rondelku na małej mocy palnika lub w kąpieli wodnej, ostudzić. Jajka ubić z cukrem, dolewać powoli masło z czekoladą. Dodać batata, wymieszać na wolnych obrotach miksera. Przesiać mąkę, wymieszać z proszkiem i solą, dodać do masy i delikatnie wmieszać. Przełożyć masę do kwadratowej lub okrągłej foremki. Piec w 180°C przez 35 - 40 minut. Ostudzić na kratce. Posmarowałam je odrobiną domowej polewy czekoladowej i obsypałam gorzkim kakao.