Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Szybkie , smaczne , bez pieczenia
Zawsze to miło spędzić czas z przyjaciółmi. Ayran - napój na bazie jogurtu z...
Odsłon: 1311
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1266
Zawsze to miło spędzić czas z przyjaciółmi. Ayran - napój na bazie jogurtu z...
Odsłon: 1311
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1266
Składniki
Blachę wykładamy folią , smarujemy tłuszczem i wykładamy warstwą herbatników. Kakao mieszamy z niewielka ilością wody (tak by nie było grudek). W garnku mieszamy mleko, cukier i cukier waniliowy, margarynę. Podgrzewamy aż do rozpuszczenia margaryny. Dodajemy kaszę manną i kakao. Mieszamy. (powinna wyjśc brązowa maź o konsystencji gęstej śmietany). Ciepłą masę wylewamy na blachę. Gdzieniegdzie układamy kolejna warstwą herbatników. Odstawiamy do chłodzenia na kilka godzin ( a najlepiej na noc ) Ciasto najlepiej w małej blaszce, ( wyjdzie wysokie ) , ale nie ma żadnych przeciwskazań , żeby korzytac z dużej.