Do góry

Desery Przepis na:

Korzenne kostki z dynią

Przepis dnia 2013-01-19
Korzenne kostki z dynią

Autor:

Przepisów i artykułów: 71 Ocena: 1089

Dodano:

Odsłon: 3151

Małe co nieco dla wielbicieli przypraw korzennych i nie tylko...

Składniki

> 6 os. 60 min średnie przystępne
Reklama
Reklama
Korzenne kostki z dynią

Przygotowanie

  1. Piekarnik nagrzać do 200 stopni C. Dużą blachę wyłożyć folią aluminiową. Dynię opłukać, wydrążyć pestki i całą ćwiartkę albo przekrojoną na pół włożyć do piekarnika ( nie obierać skórki z dyni). Dynię piec ok 60 minut. Po 40 minutach warto sprawdzić miękkość dyni i to czy skórka się nie przypala. Wyjąć dynię z piekarnika i zostawić do wystygnięcia. Gdy ostygnie odkroić skórkę i miąższ zmiksować blenderem na mus. W misce wymieszać przesianą mąkę, cukier, proszek do pieczenia, sól, imbir i cynamon w proszku. W drugiej misce wymieszać puree z dyni, masło, jajka i ekstrakt z wanilii. Połączyć z suchymi składnikami oraz pokrojonymi suszonymi śliwkami. Formę na ciasto o wymiarach ok. 20 x 20 cm, wysmarować masłem oraz wyłożyć papierem do pieczenia. Ciasto wyłożyć do przygotowanej formy i piec przez około 35 - 40 minut (sprawdzić patyczkiem; po wyjęciu z ciasta powinien być suchy). Ostudzić. Ciasto można oblać białą lub mleczną czekoladą i udekorować np. włoskimi orzechami.

  2. Piekarnik nagrzać do 200 stopni C. Dużą blachę wyłożyć folią aluminiową. Dynię opłukać, wydrążyć pestki i całą ćwiartkę albo przekrojoną na pół włożyć do piekarnika ( nie obierać skórki z dyni). Dynię piec ok 60 minut. Po 40 minutach warto sprawdzić miękkość dyni i to czy skórka się nie przypala. Wyjąć dynię z piekarnika i zostawić do wystygnięcia. Gdy ostygnie odkroić skórkę i miąższ zmiksować blenderem na mus.

  3. W misce wymieszać przesianą mąkę, cukier, proszek do pieczenia, sól, imbir i cynamon w proszku. W drugiej misce wymieszać puree z dyni, masło, jajka i ekstrakt z wanilii. Połączyć z suchymi składnikami oraz pokrojonymi suszonymi śliwkami. Formę na ciasto o wymiarach ok. 20 x 20 cm, wysmarować masłem oraz wyłożyć papierem do pieczenia.

  4. Ciasto wyłożyć do przygotowanej formy i piec przez około 35 - 40 minut (sprawdzić patyczkiem; po wyjęciu z ciasta powinien być suchy). Ostudzić. Ciasto można oblać białą lub mleczną czekoladą i udekorować np. włoskimi orzechami.

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (2)

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń