Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Słodzone mleko skondensowane, śmietanka i kwaśne wiśnie = obłędnie pyszne lody
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1604
Uwielbiamy truskawki. Szkoda, że sezon trwa tak krótko. Zapakowane do słoikó...
Odsłon: 195
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1604
Uwielbiamy truskawki. Szkoda, że sezon trwa tak krótko. Zapakowane do słoikó...
Odsłon: 195
Składniki
Wiśnie przełożyć na dużą patelnię, dodać cukier. Gotować na dużym ogniu, często mieszając, do szybkiego odparowania soku. Wystudzić.
Schłodzone mleko skondensowane przelać do głębokiej miski, dodać śmietankę i esencję waniliową. Ubijać do powstania gęstego kremu.
Masę śmietankową lekko przemieszać z wiśniami, przełożyć do pojemnika, wstawić na kilka godzin do zamrażarki.