Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Bardzo polecam spód do tego ciasta, jest pyszny! Zamiast owoców leśnych proponuję w sezonie użyć świeże truskawki
Szybka przekąska ze świeżą figą,której zalety zdrowotne są nieocenione :)
Odsłon: 9580
Lekko kwaskowy, zimny napój z rabarbaru to doskonały wybór na upalne dni. Świ...
Odsłon: 28
Szybka przekąska ze świeżą figą,której zalety zdrowotne są nieocenione :)
Odsłon: 9580
Lekko kwaskowy, zimny napój z rabarbaru to doskonały wybór na upalne dni. Świ...
Odsłon: 28
Składniki
spód: mąka + masło ( proponuję miękkie)+ drożdże+ cukier puder+ żółtka. Dobrze rozmieszać , ugnieść ciasto. Formę ( do tarty lub tortownicę) posmarować tłuszczem i posypać bułką tartą. Ciasto rozwałkować, jeśli ciężko się wałkuje można po prostu wylepić formę ciastem. Nakłuć ciasto w kilku miejscach widelcem. Rozgrzać piekarnik do 180st, dół + termoobieg. Piec ok. 10minut do lekkiego zrumienienia.
ubić białka na sztywną pianę, dodać cukier, delikatnie wymieszać z rozmrożonymi i odcedzonymi owocami. Nałożyć na podpieczony spód. Piec jeszcze ok. 15minut aż piana się zrumieni. Jest pyszne jeszcze ciepłe. Smacznego!