Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Bardzo polecam spód do tego ciasta, jest pyszny! Zamiast owoców leśnych proponuję w sezonie użyć świeże truskawki
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 56
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 142
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2629
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1068
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 56
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 142
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2629
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1068
Składniki
spód: mąka + masło ( proponuję miękkie)+ drożdże+ cukier puder+ żółtka. Dobrze rozmieszać , ugnieść ciasto. Formę ( do tarty lub tortownicę) posmarować tłuszczem i posypać bułką tartą. Ciasto rozwałkować, jeśli ciężko się wałkuje można po prostu wylepić formę ciastem. Nakłuć ciasto w kilku miejscach widelcem. Rozgrzać piekarnik do 180st, dół + termoobieg. Piec ok. 10minut do lekkiego zrumienienia.
ubić białka na sztywną pianę, dodać cukier, delikatnie wymieszać z rozmrożonymi i odcedzonymi owocami. Nałożyć na podpieczony spód. Piec jeszcze ok. 15minut aż piana się zrumieni. Jest pyszne jeszcze ciepłe. Smacznego!