Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Najlepszy bezowy tort jaki do tej pory jadłam :-)
Białka ubijać, gdy zaczną sztywnieć łyżka po łyżce dodawać cukier. Pod sam koniec miksowania, gdy masa będzie bardzo gęsta, lśniąca i sztywna dodać ocet i krótko zmiksować.
Na papierze do pieczenia narysować 3 koła o średnicy 20 cm (po dwie bezy na blaszkę), rozdzielić masę między nie, wyrównać i wstawić obie blaszki do piekarnika rozgrzanego do 180ºC, a po 5 minutach zmniejszyć temperaturę do 140ºC i suszyć bezy przez 90 minut (co 20 min zmieniać blachy - poziomy w piekarniku).
Całkowicie wystudzić przy uchylonych drzwiczkach piekarnika (najlepiej zrobić to wieczorem i pozostawić bezy na noc w piekarniku do ostygnięcia).
Krem: Ubić mascarpone ze śmietanką na sztywną masę, dodać likier i cukier puder, ponownie dobrze zmiksować (nie za długo aby krem się zważył).
Następnie ubić śmietankę z cukrem pudrem do uzyskania sztywnej masy.
Na paterę lub talerz przełożyć delikatnie 1 blat bezowy, posmarować połową kremu ajerkoniakowego, położyć drugi blat bezowy, posmarować resztą kremu. Połozyć trzeci blat bezowy i posmarować ubitą śmietanką. Tort wstawic do lodówki najlepiej na całą noc. Przed podaniem wierzch posypać prazonymi płatkami migdałowymi
Tort przechowywac w lodówce. Smacznego :-)
Tort inny, niż wszystkie, ale wyśmienity dla dzieci i dorosłych. Fabryka słod...
Odsłon: 19449
Dzisiejszą propozycją obiadową są plastry schabu w sosie jaki robi moja mama
Odsłon: 69
mięso jest pyszne, aromatyczne, soczyste i mięciutkie
Odsłon: 66
Sprawdzony przepis na pyszny schab. U mnie w towarzystwie ryżu i ogórka kiszo...
Odsłon: 62
Dzisiejszą propozycją obiadową są plastry schabu w sosie jaki robi moja mama
Odsłon: 69
mięso jest pyszne, aromatyczne, soczyste i mięciutkie
Odsłon: 66
Sprawdzony przepis na pyszny schab. U mnie w towarzystwie ryżu i ogórka kiszo...
Odsłon: 62
Składniki
Białka ubijać, gdy zaczną sztywnieć łyżka po łyżce dodawać cukier. Pod sam koniec miksowania, gdy masa będzie bardzo gęsta, lśniąca i sztywna dodać ocet i krótko zmiksować. Na papierze do pieczenia narysować 3 koła o średnicy 20 cm (po dwie bezy na blaszkę), rozdzielić masę między nie, wyrównać i wstawić obie blaszki do piekarnika rozgrzanego do 180ºC, a po 5 minutach zmniejszyć temperaturę do 140ºC i suszyć bezy przez 90 minut (co 20 min zmieniać blachy - poziomy w piekarniku). Całkowicie wystudzić przy uchylonych drzwiczkach piekarnika (najlepiej zrobić to wieczorem i pozostawić bezy na noc w piekarniku do ostygnięcia). Krem: Ubić mascarpone ze śmietanką na sztywną masę, dodać likier i cukier puder, ponownie dobrze zmiksować (nie za długo aby krem się zważył). Następnie ubić śmietankę z cukrem pudrem do uzyskania sztywnej masy. Na paterę lub talerz przełożyć delikatnie 1 blat bezowy, posmarować połową kremu ajerkoniakowego, położyć drugi blat bezowy, posmarować resztą kremu. Połozyć trzeci blat bezowy i posmarować ubitą śmietanką. Tort wstawic do lodówki najlepiej na całą noc. Przed podaniem wierzch posypać prazonymi płatkami migdałowymi
Tort przechowywac w lodówce. Smacznego :-)
Przepisy Desery
Desery
Tarta z agrestem
Desery
Serniczki pomarańczowe z galaretką i bitą śmietaną
Desery
Słodkie bułeczki drożdżowe z dżemem i posypką z kawy
Desery
deser z domową granolą
Tarta z agrestem
Delikatny smaczny deserek.
Odsłon: 47
Serniczki pomarańczowe z galaretką i bitą śmietaną
Uwielbiam deserki w pucharkach, bo pięknie się prezentują, są szybkie w przyg...
Odsłon: 208