Do góry

Napoje Przepis na:

Nalewka na owocach agrestu

Nalewka na owocach agrestu

Autor:

Przepisów i artykułów: 1658 Ocena: 26632

Dodano:

Odsłon: 9908

Nalewka działa wzmacniająco dla osób wyczerpanych fizycznie i psychicznie. Działa przeciwgorączkowo w różnego rodzaju infekcjach. Pijemy łyżkę stołową dwa razy dziennie.

Składniki

 • 1 kg dojrzałego agrestu
 • 0,2 kg cukru trzcinowego
 • Laska wanilii
 • kawałek kory cynamonu
 • kawałek świeżego imbiru
 • 1 białe wytrawne wino
 • 1 litr 60% alkoholu (dest.)
> 6 os. > 60 min łatwe przystępne
Reklama
Reklama
Nalewka na owocach agrestu

Przygotowanie

 1. Kilogram dojrzałych owoców agrestu umyć na sicie, obrać z szypułek - ogonków i przekroić na połówki. Włożyć do słoja i zalać alkoholem. Dodać laskę wanilii, kawałek świeżego imbiru i mały kawałek kory cynamonu. Tak przygotowaną nalewkę w słoju odstawiamy na 2 tygodnie,od czasu do czasu pomieszać słojem. Po 2 tygodniach oddzielamy nalew od owoców. Owoce zasypujemy cukrem a wytrawny nalew wlewamy do butelek. Słój z owocami zasypanymi cukrem odstawiamy na 14 dni żeby rozpuścił się cukier i wyciągnął z owocu resztę soku z alkoholem. Codziennie potrząsamy i mieszamy słojem. Po okresie 14 dni zlewamy słodki nalew i mieszamy go z pierwszym nalewem wytrawnym. Połączone nalewy filtrujemy po kilku dniach i wlewamy do butelek. Butelki wynosimy do ciemnego chłodnego miejsca (piwnica) na minimum 6 miesięcy. Nalewka jest dobra do spożycia po tym okresie, ale im starsza jest, tym smaczniejsza i mocniejsza. Owoce zużywam do wypieku ciasta :)

  Działanie:
  Środek wzmacniający dla osób wyczerpanych fizycznie i psychicznie. Działa przeciwgorączkowo w różnego rodzaju infekcjach. NAPRAWDĘ POMAGA :)

  Dawkowanie:
  Pić łyżkę stołową dwa razy dziennie.

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (2)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe

zdjecie uzytkownika

SprytnaChochla 03 lipca 2020 Uwielbiam domowe leczenie takimi specyfikami :)

3 Kto głosował? | Odpowiedz

zdjecie uzytkownika

ErJot 03 lipca 2020 Agrestówka? I to w celach zdrowotnych ? Nie wiedziałam, że agrest tak dobrze wpływa na organizm - nie doceniałam tego krzaczka:) Dobrze wiedzieć.

4 Kto głosował? | Odpowiedz

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń