Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Lekko kwaskowy, zimny napój z rabarbaru to doskonały wybór na upalne dni. Świetnie gasi pragnienie i przyjemnie ochładza organizm. Przygotujemy go w zaledwie pół godziny.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1582
Pyszne danie z kurczakiem z kiełbasą chorizo z ryżem. Gotowe w 20 minut.
Odsłon: 52
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 1582
Pyszne danie z kurczakiem z kiełbasą chorizo z ryżem. Gotowe w 20 minut.
Odsłon: 52
Składniki
Rabarbar dokładnie myjemy, odcinamy końcówki i kroimy na kawałki. Nie obieramy go, ponieważ dzięki skórce syrop nabierze pięknego, rubinowego koloru.
Przekładamy rabarbar do garnka, zasypujemy cukrem i zalewamy wodą. Dodajemy sok wyciśnięty z cytryny oraz skórkę obraną z cytryny, uważając, aby nie było na niej białego miąższu.
Gotujemy całość przez około 15 minut od momentu zagotowania, na małym ogniu, aż rabarbar się rozpadnie. Pamiętajmy, aby nie mieszać zawartości garnka – dzięki temu syrop pozostanie klarowny.
Następnie przecedzamy rabarbar najpierw przez durszlak, a potem przez gęste sito, powoli przelewając płyn z garnka.
Pozostały rabarbar możemy zachować, lekko posłodzić i smażyć przez około 15 minut. Doskonale sprawdzi się jako dodatek do ciast, naleśników lub jako dżem do pieczywa.
Z podanych składników otrzymamy ponad 3 litry soku. Możemy przelać go do słoików i przechowywać w lodówce.
Przed podaniem wlewamy do dzbanka 1 część soku i 4 części zimnej wody. Dodajemy kilka plasterków cytryny oraz kostki lodu. Zamiast zwykłej wody możemy użyć wody gazowanej.
Orzeźwiający napój z rabarbaru jest gotowy!