Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Kolejny przepis mojej Babci z Bieszczad.
Polecam. Dostępne składniki, prosta robota, smaczne jedzenie.
Odsłon: 1669
Polecam. Domowa wędlina zawsze najlepsza.
Odsłon: 1954
Polecam. Botwinka pachnie wiosną.
Odsłon: 873
Krótko mówiąc jest to pieróg biłgorajski. Pyszny i zdrowy. Polecam.
Odsłon: 14795
Polecam. Dostępne składniki, prosta robota, smaczne jedzenie.
Odsłon: 1669
Polecam. Domowa wędlina zawsze najlepsza.
Odsłon: 1954
Polecam. Botwinka pachnie wiosną.
Odsłon: 873
Krótko mówiąc jest to pieróg biłgorajski. Pyszny i zdrowy. Polecam.
Odsłon: 14795
Składniki
Wykonanie farszu: Wędzonkę pokroić w kostkę i usmażyć na tłuszczu z pokrojoną cebulą, po czym lekko przestudzić. Wykonanie: Drożdże utrzeć w 100 ml letniej wody ze szczyptą cukru. Następnie wlać do mąki, dodać masło, wbić jajka, wyrobić ciasto.
Przełożyć na stolnicę wysypaną mąką, rozwałkować i pokroić w prostokąty. Nałożyć farsz, zlepić brzegi i posmarować rozmąconym żółtkiem.
Odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Piec w piekarniku nagrzanym do 180-190 stopni przez 25 minut. Podawać z czerwonym barszczykiem.