Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Galareta z golonek wieprzowych z dodatkiem mięsa z łopatki. Galareta wyszła bardzo smaczna :)
nóż, garnek do gotowania, pojemniczki,
Domowy makaron tagliatelle . Doskonale sprężysty, idealnie pasuje do sosów z...
Odsłon: 99
Szybka, smaczna i chrupiąca sałatka idealna do grilla i dań mięsnych.
Odsłon: 129
Domowy makaron tagliatelle . Doskonale sprężysty, idealnie pasuje do sosów z...
Odsłon: 99
Szybka, smaczna i chrupiąca sałatka idealna do grilla i dań mięsnych.
Odsłon: 129
Składniki
Kość z golonki i mięso z łopatki zalewamy wodą i zagotowujemy, gotujemy kilka minut aż powstaną szumowiny. Jak powstaną szumowiny to całą zawartość garnka wylewamy do zlewozmywaka. Mięso i golonki bardzo dokładnie myjemy z szumowin i ponownie wkładamy do wymytego garnka i zalewamy wodą do zakrycia mięs. Gotujemy 3 godziny do momentu aż mięsa będą odchodzić od kości. Podczas gotowania dodajemy sól do smaku, pieprz ziołowy, majeranek, suszony czosnek, domową pastę rosołową, liść laurowy i ziele angielskie. Ugotowane mięsa wyjmujemy z garnka do większej miski i studzimy.
Ostudzone mięsa oddzielamy od kości, kroimy drobniej, umieszczamy w wcześniej przygotowanych pojemnikach i zalewamy wywarem.
Ostudzone pojemniki z galaretą przykrywamy i wstawiamy do lodówki, najlepiej na noc. Gotową galaretę podajemy jako zimną przystawkę z octem jabłkowym lub cytryną.
Smacznego !!!