Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Smaczna przekąska na ciepło, farsz jest bardzo wyrazisty w smaku dzięki serowi pleśniowemu, zachęcam do przygotowania.
Świetna do grilla lub do pracy
Odsłon: 118
Fantastyczna rybka, przy której pracy jest niewiele, a efekt smakowy jest bar...
Odsłon: 54
To przepis na wyjątkowe krokiety wiosenne. Wystarczą ci ugotowane placki i fa...
Odsłon: 101
Świetna do grilla lub do pracy
Odsłon: 118
Fantastyczna rybka, przy której pracy jest niewiele, a efekt smakowy jest bar...
Odsłon: 54
To przepis na wyjątkowe krokiety wiosenne. Wystarczą ci ugotowane placki i fa...
Odsłon: 101
Składniki
Suszone pomidory kroimy w mniejsze kawałki. Przekładamy na patelnię, dodajemy nieco oleju z pomidorów oraz pokrojony drobno czosnek. Chwilę podsmażamy i dodajemy szpinak
Kiedy szpinak zmięknie i straci na swojej objętości, dodajemy wszystkie przyprawy w proszku, zaczynamy od szczypty, mieszamy dokładnie i próbujemy. Na koniec dodajemy pokrojony w kostkę ser pleśniowy. Mieszamy.
Kiedy ser się rozpuści, zdejmujemy patelnię z kuchenki, dodajemy starty parmezan i śmietanę. Dokładnie mieszamy i odstawiamy do wystygnięcia.
Ciasto francuskie wykładamy na stolnicę oprószoną mąką i kroimy na kwadraty o bokach ok. 8 cm. Nakładamy zimny farsz szpinakowy na środek każdego kwadratu.
Dobrze łączymy brzegi ciasta za pomocą widelca, formując sakiewki lub pierożki (wg. uznania). Do połączenia brzegów ciasta możemy użyć wody lub rozkłóconego jajka. Układamy gotowe sakiewki na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, smarujemy rozkłóconym jajkiem i posypujemy ziarnami czarnuszki.
Sakiewki wstawiamy do piernika nagrzanego do 220 °C i pieczemy około 20 minut. Smaczego :)