Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Aronia to prawdziwa bomba witaminowa! Pozytywnie wpływa na odporność, spowalnia procesy starzenia się komórek, obniża ciśnienie tętnicze krwi. Warto wprowadzić ją do swojej diety, szczególnie w formie bez cukru!
Zupa grzybowa najlepiej smakuje mi jesienią i zimą, po długim spacerze. Cudow...
Odsłon: 57
Po świętach gdzie królują postne potrawy, takie danie to coś przepysznego. Ch...
Odsłon: 426
Zupa grzybowa najlepiej smakuje mi jesienią i zimą, po długim spacerze. Cudow...
Odsłon: 57
Po świętach gdzie królują postne potrawy, takie danie to coś przepysznego. Ch...
Odsłon: 426
Składniki
Owoce aronii, choć mają prozdrowotne właściwości, są niechętnie wybierane ze względu na cierpki smak. Warto jednak wiedzieć, że prosty zabieg poprawia znacznie jej walory smakowe. Aby zmniejszyć cierpkość aronii, umyj ją, osusz i usuń pozostałości po łodyżkach, a następnie włóż do woreczków strunowych i umieść w zamrażalniku na co najmniej 48 godzin. Po przemrożeniu aronia będzie mniej cierpka.
Gdy minie wyznaczony na przemrożenie czas, wyciągnij aronię z zamrażalnika i dokładnie przepłucz wodą, by przyspieszyć proces rozmrażania. Możesz też odstawić ją do szafki i poczekać na samoczynne rozmrożenie się owoców.
Z rozmrożonej aronii wyciśnij sok. Możesz w tym celu użyć sokowirówki lub tradycyjnego sokownika. Miąższ, który pozostał z odciskania, można wykorzystać do przygotowania nalewki.
Wyciśnij sok z połowy cytryny i dodaj do soku z aronii. Całość dokładnie zamieszaj.
Sok przelej do czystych i suchych słoików, zamknij szczelnie pokrywkami. Pasteryzuj je w garnku. Ustaw niewielką moc palnika i gotuj przez około 20 minut od momentu zagotowania się wody.
Sok z aronii należy przechowywać w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu. Odpowiednio przygotowany i zapasteryzowany zachowa swoje właściwości nawet przez kilka miesięcy.