Do góry

Przetwory Przepis na:

Syrop z malin

Syrop z malin

Autor:

Przepisów i artykułów: 7 Ocena: 65

Dodano:

Odsłon: 13969

Idealny na coraz zimniejsze jesienne wieczory jako dodatek do ciepłej herbaty. Prosty w przygotowaniu, w 100% naturalny.

Składniki

  • maliny
  • cukier
  • Na każde 2 kilogramy malin potrzebujemy 1 kilogram cukru
> 6 os. > 60 min łatwe przystępne
Reklama
Reklama
Syrop z malin

Przygotowanie

  1. Z malin wyciskamy sok. Ja wyciskam sok na dwa razy. Najpierw maliny przecieram przez gęste sito, aż zostanie z nich gęsta masa z pestkami, a następnie tę masę wyciskam jeszcze raz, używając do tego nowej, czystej i wcześniej wypłukanej podkolanówki lub gazy. Przy powtórnym wyciskaniu resztek powstałych z przecierania soku przez sito można uzyskać dodatkowe dwie szklanki soku z 4 kilogramów malin. Pamiętajcie też przy drugim wyciskaniu owoców o zabezpieczeniu rąk - jeśli macie jakiekolwiek ranki na rękach, to wyciskany sok bardzo je podrażni, lepiej ubrać rękawiczki.

    Uzyskany sok przelewamy do dużego garnka i dodajemy odpowiednią ilość cukru. Jeśli chcecie bardziej słodki sok możecie dodać więcej cukru - będzie też bardziej gęsty. Jeśli mniej słodki, to mniej cukru ale wtedy też zmniejszy się jego trwałość. Po dodaniu cukru doprowadzamy sok do wrzenia i gotujemy przez 30 minut zbierając powstającą na wierzchu pianę.

    Po 30 minutach przelewamy sok do czystych i suchych butelek lub słoików, mocno zakręcamy i odwracamy do góry dnem. W tej pozycji zostawiamy sok aż całkowicie ostygnie. Przechowujemy w zacienionym chłodnym miejscu.

Twoje notatki do przepisu

Komentarze do przepisu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń