Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Warto zrobić takie truskawki w syropie, bo bardzo przydają się do deserów, ciast. A syrop jest pyszny. Dodany zimą do herbaty przywołuje miłe wspomnienie lata.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 62
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 145
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2632
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1070
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 62
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 145
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2632
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1070
Składniki
Rabarbar oczyścić, umyć i pokroić na mniejsze kawałki. Przełożyć do garnka i zalać wodą. Dodać plasterki cytryny i zagotować ok. 10 min. Przecedzić i do wywaru dodać cukier. Pomieszać, można podgrzać, żeby cukier się rozpuścił. Truskawki pozbawić szypułek. Umyć pod bieżącą wodą. Powkładać do wyparzonych słoików. Truskawki muszą być ułożone dość ciasno, ale nie aż tak, żeby były pogniecione. Truskawki zalać syropem. Zakręcić przykrywki. Przykrywki też powinny być wyparzone. Pasteryzować 15 min. Smacznego.