Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
Polecam. Lubią dorośli i dzieci.
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 150
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 175
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2657
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1091
Sezonowy przysmak.
Odsłon: 150
W zasadzie ten deser powstał bardzo przypadkowo. Obiecałem sobie, że na promo...
Odsłon: 175
Polecam ten krupnik. Pyszna, zdrowa zupa.
Odsłon: 2657
Zupa pięknie pachnie, dobrze smakuje.
Odsłon: 1091
Składniki
Zmiksować razem jajka, mleko, wodę, mąkę pszenną, łyżkę cukru, łyżkę oleju i szczyptę soli. Odstawić ciasto na ok 15 min. Ciasto musi mieć konsystencję gęstej śmietany.
Rozgrzać olej na patelni i wylewać porcjami ciasto. Smażyć naleśniki po obu stronach na złoty kolor.
Do masy makowej dodać śmietanę. Wymieszać. Nie może się rozsypywać. Musi być łatwa w smarowaniu.
Ser rozdrobnić widelcem. Dodać śmietanę, rodzynki, cukier. Wymieszać. Też musi się łatwo smarować.
Każdy naleśnik smarować najpierw serem, a następnie masą makową. Zwijać w rulony. Poukładać w żaroodpornym naczyniu.
Śmietankę zmiksować z jajkami i cukrem. Zalać naleśniki w naczyniu. Posypać skórką pomarańczową. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 20 - 25 min.
Podawać ciepłe. Wystudzone też dobrze smakują.
Smacznego.