Kochasz gotować?
Zarabiaj ze Smakerem na dodawaniu przepisów!
To jest najsmaczniejsza zupa pieczarkowa spośród tych, których dane mi było spróbować. Jadałam bowiem zupę pieczarkową w różnych miejscach – u znajomych, na imprezach, w restauracjach lub przygotowaną z przepisów wyczytanych w książkach. A jednak moja własna, intuicyjna, bardzo często – resztkowa zupa pieczarkowa smakuje nam najbardziej. A dlaczego resztkowa? Bo często do gotowania tej pysznej zupy wykorzystuję wcześniej usmażone pieczarki. Czasem są to resztki pozostałe po przygotowaniu innych potraw, a czasem to właśnie świeżo podsmażone pieczarki stanowią pretekst do gotowania zupy.
Dzisiaj moje ulubione danie. Danie z makarony pysznego kremowego sosu no i ku...
Odsłon: 54
Polecam.
Odsłon: 939
Polecam. Może być świąteczny, może być na co dzień.
Odsłon: 276
Witam serdecznie :-) Dzisiaj zrobimy pyszną drobiową konserwę w słoikach z ga...
Odsłon: 112
Dzisiaj moje ulubione danie. Danie z makarony pysznego kremowego sosu no i ku...
Odsłon: 54
Polecam.
Odsłon: 939
Polecam. Może być świąteczny, może być na co dzień.
Odsłon: 276
Witam serdecznie :-) Dzisiaj zrobimy pyszną drobiową konserwę w słoikach z ga...
Odsłon: 112
Składniki
Cebulę pokrój w kostkę, a pieczarki – w plasterki. Oba składniki podsmaż na maśle klarowanym na dużej patelni, na największym palniku. Albo od razu w szerokim garnku z grubym dnem, w którym zamierzasz gotować zupę. Dzięki wykorzystaniu dużej powierzchni grzyby będą się smażyć, a nie gotować we własnym sosie (bo po podgrzaniu pieczarki puszczą dużo soku!). Nie zapomnij oprószyć pieczarek pieprzem i solą.
W międzyczasie oczyść warzywa – marchewki, por i seler naciowy. Pokrój je w cienkie plasterki i dorzuć do pieczarek pod koniec smażenia. Niech jeszcze przez chwilę wszystko się podsmaża.
Warto pokreślić, że jeśli użyjesz esencjonalnego bulionu jarzynowego – możesz całkiem zrezygnować z dodatku warzyw do zupy. I tak wyjdzie pyszna! To jest świetna wiadomość dla osób gotujących w pośpiechu – użyj wcześniej podsmażonych pieczarek, dobrego bulionu oraz przypraw.
Podsmażone pieczarki i warzywa oprósz mąką i smaż jeszcze przez chwilę, mieszając od czasu do czasu – po kilku minutach mąka straci surowy smak.
Pieczarki i warzywa zalej chłodnym bulionem warzywnym. Doprowadź do wrzenia zawartość garnka mieszając, by nie powstały grudki/kluski z mąki. Przykryj garnek i gotuj składniki przez około 20 minut.
Na koniec dodaj słodką śmietankę, wymieszaj i przypraw zupę szczyptą cukru (dla zaokrąglenia smaku), sporą ilością pieprzu i solą.
Zupa pieczarkowa najlepiej smakuje z makaronem albo z podsmażonymi na maśle grzankami. Ale możesz ją podać tak, jak lubisz – z kluskami, kaszą, ziemniakami, z kromką chleba – tu panuje pełna dowolność! Nie zapomnij tylko posypać zupy zieleniną tuż przed podaniem. Niech to będzie natka pietruszki, koperek albo jeszcze lepiej – dzikie zioła, które z nastaniem wiosny już wyłaniają się z ziemi. Smacznego!