Ankieta - książka kucharska

Z kokosem, kawałkami czekolady, imbirem lub pomarańczą. Na słodko lub wytrawnie z oliwkami i pieprzem. To tylko kilka pomysłów na muffinki, które w ostatnim okresie czasu święcą triumfy!

Fot. 123RF/Picsel

Powstanie tych słodkich pyszności datuje się na przełom X i Xi wieku w Anglii. Początkowo muffinki przygotowywane były i jedzone przez niższe klasy społeczne (służbę) w Wielkiej Brytanii. Szybko jednak awansowały i zostały uznane przez wyższe klasy, jako znakomity dodatek do popołudniowej herbaty.

W formie pisemnej pierwsze przepisy na muffinki pojawiły się w wieku XVIII i w mgnieniu oka zostały wykorzystane do celów komercyjnych. Na początku XIX wieku na ulicach Anglii w porze herbaty można było zobaczyć tzw. `Muffin men' sprzedających te słodkości.

Nie tylko Wielka Brytania oszalała na punkcie muffinek. W USA aż trzy stany mają urzędowe babeczki: Minessota mufinki jagodowe, Massachusetts w 1986 roku uznało Corn Mufiin za oficjalną muffinke stanu, New York zaś Apple Muffin.

Muffinek nie da się nie lubić, wypróbuj jeden z przepisów i przekonaj się sam :)!

Porozmawiaj o muffinkach na Forum!

Pieczywo pszenne, rzytnie czy mieszane? Zobacz teamt specjalny o chlebie!

Komentarze

Ostatnio komentowane przepisy

30 min
4
30 min
2
Śniadania Pasta z awokado i twarogu

Ta pasta to pyszne połączenie kremowego awokado i delikatnego twarogu, dopraw...

Odsłon: 1402

30 min
3
Ciasta Szybkie ciasto z białek z owocami

Dziś przepis na ciasto z samych białek, które robi się szybko. Jest całkiem s...

Odsłon: 21360

60 min
25