Do góry

Newsy

Wrzuć kurczaka na grill!

Obok różnego rodzaju kiełbas, drób jest tym rodzajem mięsa, które najczęściej pojawia się na naszych grillach. To doskonały wybór! Ale czy wiecie w jaki sposób go przygotować, aby zawsze zachwycał naszych bliskich i znajomych? Oto kilka naszych propozycji.

Fot. 123RF

Mięso drobiowe to zawsze dobry wybór na grilla. Trudno jest znaleźć osobę, która byłaby w stanie oprzeć się piersi z kurczaka ściągniętej prosto z rusztu lub skrzydełkom przygotowanych w podobny sposób. Delikatne i chude mięso, które doskonale komponuje się z większością przypraw, świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Warto zaopatrzyć się w nie przed grillem, gdyż dzięki niemu możemy wyczarować wiele zaskakująco smacznych potraw.

Walory smakowe, to jednak nie jedyna zaleta drobiu. Ten rodzaj mięsa jest bardzo prosty w obróbce, dlatego bez problemu przygotuje je nawet mało doświadczony kucharz. Warto mieć także na uwadze, iż mięso kurczaka zawiera bardzo mało tłuszczu, dlatego też, mając na grillu kurczaka, nie musicie martwić się o dania dla osób odchudzających się. Filet z kurczaka zawiera zaledwie 4% tłuszczu, więc możemy jeść go bez wyrzutów sumienia. Ponadto, warto mieć na uwadze, że białe mięso z kurczaka jest źródłem pełnowartościowych białek, niezbędnych naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Jednak kurczak to nie tylko białko. Znajdziemy w nim również witaminy z grupy B, odpowiedzialne za regenerację komórek ciała oraz kondycję układu nerwowego.

Wybierając mięso na grilla, warto się upewnić, iż jest ono najwyższej jakości. Wpływa to na efekt końcowy w takim samym stopniu jak nasze zdolności kulinarne, czy też dobór przypraw. Zadbajmy o to, aby na naszych talerzach znalazło się mięso, pochodzące z pewnego źródła. Jeśli to możliwe, wybierajmy produkty, w których nie znajdziemy antybiotyków. W ten sposób przygotowane przez nas dania będą nie tylko smaczne, ale także bardzo zdrowe.

Brakuje wam pomysłów na niebanalne dania z grilla? Wykorzystajcie nasze propozycje!

Gotuj z Farmio. Weź udział w konkursie i wygraj sprzęt AGD!

Następna strona >>

1 2 3 4 5

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń