Do góry

Książki

Złota łyżka - 1000 najlepszych przepisów kuchni włoskiej

Książka zawiera 1000 najlepszych przepisów kuchni włoskiej. Znajdują się w niej przepisy na różnorodne dania, począwszy od przekąsek po desery. Dodatkowo zamieszczono dział z potrawami, które nie zawierają glutenu, laktozy, mięsa i ryb.

Kompendium wzbogacono o poradnik przygotowania przepisów krok po kroku, więc publikacja jest świetną pomocą dla tych, którzy oprócz receptur chcą poznać sposoby wykonania smacznych dań. W książce pokazano też główne składniki poszczególnych potraw, szczególny nacisk położono na ich jakość. To doskonała książka na prezent na różne okazje.

Skąd wzięła się idea "Złotej łyżki"?

To oryginalny pomysł wydawnictwa FOOD Editore od którego kupiliśmy prawa. Książka ta to prawdziwa instytucja na rynku włoskim, wznawiana wielokrotnie zawsze pod tym tytułem. Łyżka została przez nich wybrana jako symbol domowej kuchni, podczas gdy określenie "złota" nadaje temu dziełu splendoru, ponieważ znajduje się w nim ponad 1000 przepisów należących do wielkiej tradycji kulinarnej Włoch. Z biegiem lat zostało dołączonych wiele nowych przepisów a także tych bardzo lokalnych, "etnicznych", ale dusza pozostaje zawsze włoska! Według nas ta książka powinna znaleźć się kuchni tak rodziny jak i single - jako cenne narzędzie i kopalnia wiedzy, dla każdego kto chce zaczerpnąć ze skarbca włoskiej tradycji kulinarnej.

Dla kogo jest ta książka?

- osoby, które uwielbiają kuchnię włoską
- wszyscy, którzy chcą poznać podstawowe techniki przygotowania we własnej kuchni przepisów na przekąski, dania główne i desery prosto z Italii

- oraz osoby, które poszukują przepisów na potrawy bez glutenu, laktozy, mięsa i ryb

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

- zawiera techniki wykonania 1000 najlepszych włoskich potraw

- a także przybliża sposób wykonania różnego rodzaju przekąsek, dań obiadowych i słodkości

- zawarte w książce przepisy gwarantują przygotowanie niezwykle smacznych potraw, również dla osób z różnymi nietolerancjami pokarmowymi

- wszystkie potrawy wykonano i sfotografowano w redakcyjnej kuchni

- książka zawiera jedynie te danie, które pomyślnie przeszły degustację

Polecane przepisy

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Ostatnio komentowane przepisy

Rozwiń Zwiń