Do góry

Newsy

5 pomysłów na błyskawiczne dania z makaronu

Tanio, błyskawicznie, ale za to do syta i smacznie? Tak! Jest to możliwe, jeśli do sporządzenia dania wybierzemy uniwersalny produkt, jakim jest makaron.

Fot. 123RF

Podczas przygotowania dań z makaronu ograniczeni jesteśmy tylko przez naszą inwencję twórczą. Ten wspaniały włoski wynalazek możemy łączyć właściwie ze wszystkimi składnikami i podawać na wiele różnych sposobów - na ciepło i zimno, z wytrawnymi dodatkami lub całkowicie na słodko oraz, tak jak my Polacy lubimy najbardziej, jako dodatek do zup.

Makaron jest stosunkowo tani, a z dowolnego jego rodzaju jesteśmy w stanie przygotować potrawę w nie więcej niż 20 minut! Zanim jednak przedstawimy wam smaczne przepisy na makaron w roli głównej, podpowiemy jakich błędów wystrzegać się podczas jego gotowania.

1. Zbyt mało wody

Aby makaron nie skleił się podczas gotowania, najlepiej wrzucić go do sporego naczynia przy zachowaniu proporcji: 100g suchego makaronu na 1 l wody.

2. Odpowiedni czas gotowania

Pamiętajmy, że w zależności od rodzaju makaronu, jego czas gotowania będzie krótszy lub dłuższy. Aby nie rozgotować makaronu zawsze sprawdźmy na opakowaniu zalecenia dotyczące gotowania. Makaron smakuje najlepiej w wersji al dente!

3. Nie dolewaj oliwy do... wody

Dolewanie oliwy do makaronu to zły pomysł. Warto wiedzieć, że podczas gotowania uwalania się skrobia w nim zawarta, a właśnie dzięki niej sos doskonale „przykleja" się do makaronu.

4. Hartowaniu mówimy nie

Jeśli makaron podajemy na ciepło, nie należy po ugotowaniu polewać go zimną wodą, spowoduje to wystudzenie makaronu oraz wypłucze sól, którą użyliśmy do przyprawienia go. Poza tym woda niepotrzebnie spłukuje skrobię i nie pozwala sosowi odpowiednio przylegać do makaronu.

Konkurs: Prześlij przepis i wygraj niepowtarzalną wycieczkę do Parmy!

Następna strona >>

1 2 3 4 5 6

Polecane artykuły

Zobacz więcej

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj komentarz

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe
Bądź pierwszy. Napisz coś miłego!

Najlepiej oceniane artykuły

Rozwiń Zwiń